Adam Ondra je vicemistrem světa v lezení na obtížnost. Lepší byl jen Rakušan Schubert

Adam Ondra neobhájil vítězství na mistrovství světa v lezení na obtížnost. O titul ho v rakouském Innsbrucku připravil domácí Jakob Schubert.

Innsbruck (Aktualizováno: 20:31 9. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra na šampionátu v Innsbrucku. | Foto: Moritz Liebhaber | Zdroj: Moritz Liebhaber / KVOE

Semifinálovou cestu nedokázal zdolat ani jeden z lezců a podobné to bylo i ve finále s cestou, kterou postavil Čech Jan Zbranek. Patnáct metrů vysokou stěnu s desetimetrovým převisem nepokořil před plnou halou v Innsbrucku žádný z deseti finalistů.

Anatomie lezení: výjimečné svaly i dlouhý krk. Adam Ondra posouvá hranice možného

Číst článek

Pětadvacetiletý Adam Ondra šel na řadu jako čtvrtý a dostal se do vedení, z první příčky ho sesadil až domácí Jakob Schubert, který ho porazil díky lepšímu výsledku v semifinále.

Právě semifinále se v neděli odpoledne Ondrovi příliš nevydařilo, i když předtím ovládl kvalifikaci, když jako jediný ze všech dosáhl až na vrchol. 

„Byl to fakt horor. Měl jsem dost problém se suchou kůží, protože byla přeschlá. Hned od začátku jsem cítil, že se na prsty nemůžu spolehnout, tudíž jsem se daleko víc unavoval a neměl jsem při lezení vůbec dobré pocity,“ říkal brněnský rodák pro Radiožurnál po semifinále, kde skončil na děleném pátém místě.

Pro třetí příčku si ve finále dolezl Němec Alexander Megos. Druhý český zástupce ve finále devatenáctiletý Jakub Konečný obsadil šesté místo. Na letošním juniorském mistrovství světa v Moskvě ve stejné disciplíně skončil druhý.

Pro Ondru je nedělní stříbro už devátou medailí z mistrovství světa. Šest má z lezení na obtížnost, tři z boulderingu. V něm bude příští týden obhajovat stříbro. Po boulderingu je ještě lezení na rychlost a pak kombinovaný olympijský formát. Za dva roky sportovní lezce čeká v Tokiu premiéra na letních olympijských hrách.

(V čase 14:29 se můžete podívat na záznam výkonu Jakuba Konečného, na pokus Adama Ondry v čase 18:30.)

Mistrovství světa ve sportovním lezení v Innsbrucku:
Muži:

Obtížnost - finále: 1. Schubert (Rak.), 2. Ondra (ČR), 3. Megos (Něm.), ...6. Konečný, v kvalifikaci 37. Stráník, 71. Trojan, 93. Binter, 107. Potůček (všichni ČR).

tat, bak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme