Na slalomářském mistrovství Evropy v Praze budou chybět jediní medailisté z loňského šampionátu

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se v příštím týdnu v pražské Troji zúčastní závodníci z 27 zemí. Přihlášeno je 207 lodí, nejpočetněji je zastoupena tradičně kategorie kajakářů, jichž se představí 65. Závodit by mělo 14 z 15 medailistů z loňského šampionátu ve slovinském Tacenu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec

Jiří Prskavec | Foto: Český svaz kanoistů

Na startu by měli být čtyři z pěti obhájců titulu - kanoisté Alexander Slafkovský ze Slovenska a Kimberley Woodsová z Velké Británie, kajakáři Mateusz Polaczyk z Polska a Corinna Kuhnleová z Rakouska. Pouze francouzská posádka deblkanoe Pierre Picco, Hugo Biso mezi přihlášenými chybí.

V českém týmu budou na cenné kovy ze Slovinska navazovat bronzový kajakář Jiří Prskavec, rovněž třetí deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a stříbrná kanoistka Tereza Fišerová.

Šampionát bude slavnostně zahájen už ve středu v divadle Hybernia. Závodit se bude od pátku, kdy jsou na programu kvalifikační jízdy, do neděle.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme