Úplně super soupeř, těší se Procházka na debut v UFC. Nastoupí proti Švýcarovi Oezdemirovi

Jiřího Procházku, který je po Davidu Dvořákovi dalším českým bojovníkem se smlouvou v zámoří, čeká první souboj v organizaci UFC. A hned na začátek dostal od vedení to, co si přál: jednoho z top bojovníků polotěžké váhové kategorie, v níž má sám Procházka smělé plány.

Tento článek je více než rok starý.

Abú Zabí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří „Denisa“ Procházka se stal teprve čtvrtým českým zápasníkem, který podepsal smlouvu s UFC.

Jiří Procházka. | Zdroj: Profimedia

„V posledních dnech přípravy jsem se věnoval především rychlosti, rychlým přesným úderům, které svět neviděl,“ pousmál se před odletem z Prahy vyznavač smíšených bojových umění MMA Jiří Procházka, když vysvětloval, na co se v posledních trénincích před premiérou v UFC zaměřoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na první zápas je to úplně super soupeř, těší se Procházka na debut v UFC proti Oezdemirovi

Jako šampion japonské organizace Rizin se domluvil s prezidentem organizace Danou Whitem na přestupu mezi jeho bojovníky a rozmýšlení to dlouhé nebylo.

„UFC je organizace s nejlepšími bojovníky, ale na to kašlat. Bude to boj jako každý jiný,“ říkal Procházka.

V posledních týdnech se některé hvězdy UFC nechaly slyšet, že nejsou spokojené s odměnami od vedení - myslí si, že by si za své výkony zasloužily víc peněz. To „Denisa“, jak zní Procházkova přezdívka, komentovat raději nechtěl.

‚Vypadá to tam jako na dovolené.‘ Bojovník Procházka se vydal na dlouhou cestu za premiérou v UFC

Číst článek

„Určitě si oproti Rizinu polepším, ale nebudu víc říkat a předpovídat. Zatím to nechám na UFC, až to zveřejní,“ nechtěl moc prozrazovat.

Debut v oktagonu UFC čeká rodáka z Hostěradic na bojovém ostrově Yas v hlavním městě Spojených arabských emirátů – Abú Zabí. Postaví se mu sedmička žebříčku polotěžké váhy Švýcar Volkan Oezdemir.

„Na první zápas v UFC je to úplně super soupeř a jsem strašně šťastný. Je to velká výzva a beru to jako velké zadostiučinění, že mi UFC dala takového soupeře na první zápas,“ přiznal sedmadvacetiletý Procházka.

Ten se kromě aklimatizace musel připravit také na to, že by se měl v kleci představit v celkem netradiční dobu - kolem čtvrté hodiny ranní českého času, v Abú Zabí bude jen o dvě hodiny více.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme