Motivace pro Kulhavého: zlaté kolo rivala Schurtera má v Novém Městě připomenout jeho úspěchy

Na olympijských hrách v Londýně i v Riu si rozebrali dvě nejcennější medaile. V Novém Městě na Moravě nikdo jiný než ti dva nevyhrál. Jaroslav Kulhavý a jeho švýcarský sok Nino Schurter by se o vítězství v závodu Světového poháru bikerů měli poprat i v neděli.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý dojíždí do cíle druhý za Ninem Schurterem. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Oba v kariéře vyhráli, co se dalo. Oba jsou olympijští vítězové i mistři světa a soupeří spolu od chvíle, kdy začali závodit na mezinárodní úrovni. Zatímco pro Jaroslava Kulhavého je trať v Novém Městě na Moravě tou domácí a vyhrál na ní dvakrát, Nino Schurter si tady připsal už čtyři triumfy. „Vždycky se mi tady dařilo, jedná se o mojí asi nejúspěšnější trať," usmíval se v rozhovoru pro Radiožurnál Švýcar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závod elitních bikerů slibuje souboj Kulhavého se Schurterem

Dodal ale, že nikde není psáno, že jeho, Jaroslava Kulhavého nebo třeba Juliena Absalona nemůže v Novém Městě vystřídat na stupních vítězů někdo jiný. Český reprezentant s tímto tvrzením souhlasí, i když podle něj není nezbytné vědět, jak na tom soupeři před závodem jsou.

„Před dvěma lety jsem to taky nevěděl a nakonec jsem tady vyhrál. Člověk neví, kdo ladí formu na světový pohár a kdo ne," řekl český reprezentant. Přesto se očekává, že by se o triumf měli rvát dva výše zmínění bikeři. Kulhavého by mohlo motivovat, že Schurter pojede nejen v dresu mistra světa, ale i na bicyklu připomínajícím vítězství na olympijských hrách v Riu.

„Mám úplně nové kolo ve zlaté barvě. Pojedu na něm poprvé. Je fajn, že mi něco takového přichystali," uvedl Švýcar. Trať v Novém Městě na Moravě mu sedí a před závodem elitních bikerů si ji pochvaloval. Jeho souboj s Kulhavým a zbytkem pelotonu odstartuje ve 14:15.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme