Salač havaroval v tréninku na Velkou cenu Valencie. O víkendu už jediný český zástupce závodit nebude

Motocyklový jezdec Filip Salač si v tréninku na Velkou cenu Valencie při pádu poranil hrudník a ve víkendovém závodě mistrovství světa bude chybět. Osmnáctiletý český reprezentant havaroval v dopoledním tréninku, ve kterém stihl odjet jen tři kola a uzavřel výsledkovou listinu.

Valencie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač během Velké ceny Brna | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Jediný český účastník MS, jenž startuje v kategorii Moto3, odpoledne na svém instagramovém účtu oznámil, že ve Velké ceně nemůže pokračovat. „Jsem víceméně v pořádku, jen mě hodně bolí hrudník,“ napsal Salač ještě předtím, než oznámil, že pro něj závod ve Španělsku skončil.

Později přiznal, že si z nehody moc nepamatuje. „Hodně jsem se uhodil i do hlavy, moc si toho tedy nevybavuji. Mám silně naražená žebra, ale zlomená nejsou. Při vyšetření na CT byla zjištěna voda a krev v plicích,“ uvedl v tiskové zprávě. „Čeká mě hrudní drenáž. Děkuji všem za zprávy, snad budu brzy v pořádku,“ vzkázal z nemocnice člen týmu Rivacold Snipers.

Rodák z Mladé Boleslavi v dosavadním průběhu sezony získal 30 bodů a v průběžném pořadí mu patří 21. místo. Nejlepším Salačovým výsledkem je osmé místo z úvodního závodu v Kataru. Do konce šampionátu bude po Valencii zbývat už jen závod v Portugalsku 22. listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme