Motokrosové Grand Prix České republiky se v červenci kvůli koronaviru nepojede

Závod motokrosového mistrovství světa v Lokti nad Ohří se v červenci podle očekávání kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Vedení šampionátu Grand Prix České republiky odložilo, nový termín původně jedenáctého dílu seriálu bude teprve určen. Není ale vyloučeno, že se nejlepší světoví motokrosaři na západě Čech letos vůbec nepředstaví.

Tento článek je více než rok starý.

Mies/Švýcarsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motokros (ilustrační foto)

Motokros (ilustrační foto) | Foto: Václav Šlauf/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Vše řešíme ve spolupráci s Autoklubem České republiky a ve hře je i varianta, že by se letos s ohledem na složitou ekonomickou situaci u nás nejelo. Částka, kterou jsme zaplatili promotérovi, by se převedla na příští rok,“ řekl ředitel závodu Zdeněk Dvořák. „Pokud ale prezident Autoklubu (Jan Šťovíček) řekne, že se pojede, tak pojedeme. Osobně si ale myslím, že se pojede až příští rok,“ uvedl.

Dohrání sezony ve dvou městech, každodenní testy na covid-19. O osudu NBA se rozhodne v červnu

Číst článek

Podle Šťovíčka jsou ve hře obě varianty a jasno bude až v příštích měsících. „Jednáme. Dostali jsme nabídku na dva termíny, ale problém je, že nevíme, jaká omezení budou u nás platit. Určitě nechceme jet bez diváků, to je pro nás klíčové,“ řekl prezident Autoklubu České republiky.

Promotér mistrovství světa ve spolupráci s Mezinárodní motocyklovou federací zveřejnil v úterý další změny v kalendáři. Zrušeny byly Velké ceny Itálie a Francie, nové termíny dostaly, případně teprve dostanou akce v Rusku, Lotyšsku, Německu, Belgii, Česku a druhý závod v Itálii.

V aktuálním kalendáři jsou čtyři závody v srpnu, tři v září, kdy je na programu také Motokros národů, čtyři v říjnu a čtyři v listopadu. Dvě místa (20. září a 29. listopadu) jsou volná, nové termíny aktuálně nemají přiděleny tři Grand Prix (ČR, Německo, Itálie). Na konci listopadu se podle Šťovíčka v Česku nepojede.

Dosud se jely jen dvě Grand Prix v březnu, seriál bude pokračovat nejdříve na začátku srpna v ruském Orljonku.

V Lokti nad Ohří se mělo jet 26. července a součástí programu měly být i finálové závody mistrovství Evropy v kategoriích do 65 a 85 ccm, které již byly zrušeny dříve.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme