Motorku vyměnil za historickou Škodu. ‚Dakar buď milujete, nebo nenávidíte,‘ říká o návratu Klymčiw

Poprvé v historii pojede automobil značky Škoda Rallye Dakar. Za volantem bude sedět Ondřej Klymčiw, který si právě při tomhle závodě v roce 2018 při vážném pádu z motorky rozdrtil čtyři obratle. Díky projektu Škodovkou na Dakar se po tříleté přestávce vrátí na slavnou soutěž zase jako závodník.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodník Ondřej Klymčiw u Škody 130 LR, se kterou se chystá na příští ročník Rallye Dakar | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

„Dakar buď milujete, nebo jej nenávidíte. Já už se na motorku neposadím, ale závodníkem jsem tělem a duší,“ přiznává bývalý motocyklový závodník Ondřej Klymčiw.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závodník Klymčiw se vrátí na Rallye Dakar, ale s jiným strojem. Více v příspěvku Tomáše Petra

Myšlenka vrátit se na Rallye Dakar v jiné kategorii ho napadla během stání v dopravní koloně. Během dvou týdnů pak vznikl projekt Škodovkou na Dakar. Klymčiw se tak příští rok objeví ve startovním poli nové kategorie historických speciálů. Na přípravu ale moc času nemá.

„Kdyby se měl teď podobný projekt začínat, tak je to vysloveně nemožné. Takové auto se chystá více než rok. Tím, že jsem začal už v roce 2017 připravovat takovéto auto, tak Ondra de facto přišel k autu, které bylo, dá se říct, z osmdesáti procent připravené,“ říká bývalý šéf týmu Škoda Motorsport Jiří Kotek, který pro Klymčiwa chystá Škodu 130 LR.

Automobilku neoslovili

Přímo mladoboleslavskou automobilku s žádostí o spolupráci ale ještě neoslovili. „Držel jsem to pod pokličkou. Je to super tajné. Chtěl jsem s tím nejdřív vyjít ven, aby tomu skutečně uvěřili,“ vysvětluje Klymčiw.

„Mám totiž obavu, že kdybych vrátnému řekl, že mám schůzku se šéfem marketingu, otočil by mě čelem vzad a poslal na léčbu a pro obklad,“ pokračuje Klymčiw, který k úspěšné realizaci projektu Škodovkou na Dakar chce získat finance i od fanoušků.

„Pokusíme se. Na Hithitu (crowdfundingové kampani – pozn. red.) bychom velmi rádi vybrali 750 tisíc korun, aby nám fanoušci pomohli to auto postavit na kola, koupili si třeba triko, mikinu, zážitek. Zkrátka jeli s námi na Dakar,“ říká teď už automobilový závodník Ondřej Klymčiw, který pojede další ročník Rallye Dakar v nové kategorii Classic se Škodou 130 LR.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme