Velkou cenu Emilia-Romagna bere Verstappen, triumfoval před kolegou Pérezem a dere se na špici

Velkou cenu Emilia-Romagna formule 1 ovládli jezdci Red Bullu. Na okruhu v Imole vyhrál úřadující mistr světa Max Verstappen před Sergiem Pérezem. Třetí byl Lando Norris z McLarenu.

Imola (Itálie) (Aktualizováno: 17:35 24. 4. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Max Verstappen z Red Bullu při vítězné Velké ceně Itálie

Max Verstappen z Red Bullu při vítězné Velké ceně Itálie | Foto: Guglielmo Mangipane | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletý Verstappen po prvenství v sobotním sprintu odstartoval z pole position a bez větších problémů si dojel pro druhé vítězství v sezoně a navíc přidal i bonusový bod za nejrychlejší kolo.

Italský sprint patří Verstappenovi. V předposledním kole předjel Leclerca, který navýšil celkové vedení

V průběžném pořadí se Verstappen posunul na druhé místo a využil zaváhání lídra šampionátu Charlese Leclerca. Pilotovi Ferrari totiž závod na domácí trati italské stáje nevyšel.

Monacký pilot po startu přišel o druhé místo a v 50. kole po špatné zastávce v boxech klesnul na čtvrtou příčku. Vzápětí navíc chyboval, narazil do bariéry a po další návštěvě depa se vrátil na trať devátý.

Leclerc si nakonec dojel pro šesté místo a před Verstappenem vede o 27 bodů. Nedařilo se ani druhému jezdci Ferrari Carlosi Sainzovi, jenž skončil po kolizi v prvním kole a z druhé průběžné pozice klesnul na páté místo.

Další nevydařený závod má za sebou sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Pilot trápícího se Mercedesu skončil bez bodů na 14. příčce a v hodnocení šampionátu je s výrazným odstupem až sedmý.

Ve 41. kole navíc musel britský pilot přetrpět velmi hořký moment. Verstappen, se kterým Hamilton v minulé sezoně až do kontroverzního závěru bojoval o titul, ho předjel o kolo.

Výsledky Velké ceny Emilie-Romagny vozů formule 1:

1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:32:07,986, 2. Pérez (Mex./Red Bull) -16,527, 3. Norris (Brit./McLaren) -34,834, 4. Russell (Brit./Mercedes) -42,506, 5. Bottas (Fin./Alfa Romeo) -43,181, 6. Leclerc (Mon./Ferrari) -56,072, 7. Cunoda (Jap./Alpha Tauri) -1:01,110, 8. Vettel (Něm./Aston Martin) -1:10,892, 9. Magnussen (Dán./Haas) -1:15,260, 10. Stroll (Kan./Aston Martin) -1 kolo.

Nejrychlejší kolo: Verstappen.

Průběžné pořadí MS (po 4 z 22 závodů): 1. Leclerc 86 b., 2. Verstappen 59, 3. Pérez 54, 4. Russell 49, 5. Sainz (Šp./Ferrari) 38, 6. Norris 35 7. Hamilton (Brit./Mercedes) 28, 8. Bottas 24, 9. Ocon (Fr./Alpine) 20, 10. Magnussen 15.

Pohár konstruktérů: 1. Ferrari 124, 2. Red Bull 113, 3. Mercedes 77, 4. McLaren 46, 5. Alfa Romeo 25, 6. Alpine 22, 7. Alpha Tauri 16, 8. Haas 15, 9. Aston Martin 5, 10. Williams 1.