Motýlkář Šefl měl pozitivní test na kokain. Kvůli dopingu přišel o mistrovství Evropy

Plavecký reprezentant Jan Šefl měl pozitivní dopingový nález na doping. Kvůli němu se nemohl kvalifikovat na mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které minulý týden hostila Kodaň. Radiožurnál to zjistil přímo z Českého svazu plaveckých sportů.

Praha (Aktualizováno: 17:23 18. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Šefl vylepšil na MS v Kazani osobní a zároveň český rekord 1:57,63 minuty na motýlkářské dvoustovce | Foto: Michal Jurman

Dopingoví komisaři našli kokain v těle 27letého plavce při listopadové Velké ceně Brna, což byla jeho smůla. Podle současných pravidel je totiž tato droga dopingem jen při závodech, při mimosoutěžních kontrolách by mu prošla.

'Tohle není pozitivní test.' Chris Froome se brání nařčení z dopingu

Číst článek

Takhle se Šefl nesměl zúčastnit následného mistrovství republiky, které zároveň sloužilo jako kvalifikace na evropský šampionát v krátkém bazénu. Na něm tedy minulý týden také nemohl startovat, což reprezentačního trenéra Vlastimíra Pernu mrzelo.

„To je aktuální problém a v případě, že to bude potvrzeno a bude mu uložena nějaká sankce, tak je to druhá věc, která mě mrzí. Patřil k těm, na kterých se dalo ještě stavět a mohl ještě něco dokázat,“ říká Perma.

Místo závodů teď tedy zítra čeká Jana Šefla jednání disciplinární komise Českého svazu plaveckých sportů. Také samotného závodníka jsme se pokoušeli kontaktovat, ale neúspěšně.

Plzeňský plavec byl v posledních letech pravidelným účastníkem evropských i světových šampionátů, na medaili z nich sice nedosáhl, ale do finálových bojů nakoukl. Například na mistrovství Evropy 2015 v krátkém bazénu v Izraeli doplaval na dvousetmetrové trati motýlek sedmý. Právě mezi motýlkáři Jan Šefl v Česku dominoval, a nasbíral tak řadu národních titulů, stejně tak překonal několik českých rekordů.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme