Američané posunuli české basketbalisty do čtvrtfinále. V rozhodujícím zápase porazili Brazílii 89:73

Český národní tým jistě v Číně sledoval utkání mezi USA a Brazílií. Jakákoliv výhra Američanů by totiž znamenala postup českého výběru do čtvrtfinále. V utkání ale předvedli velkou bojovnost také Brazilci, kteří by v případě výhry postoupili do dalších bojů šampionátu právě s týmem USA.

Aktualizováno Shenzhen (Aktualizováno: 16:23 9. 9. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američan Myles Turner a Brazilec Anderson Varejao během osmifinálového utkání mistrovství světa v basketbalu | Zdroj: Reuters

Úvodní čtvrtina utkání byla velmi vyrovnaná. Brazilci drželi s Američany krok a dovolili jim rozdíl maximálně o sedm bodů. Toto vedení ale favorité zápasu neudrželi a po první desetiminutovce bylo skóre 21:18.

ONLINE: USA - Brazílie 89:73

Na začátku druhé třetiny byl kouč Jihoameričanů Aleksandar Petrovič velmi nepříjemný na rozhodčí, kteří tak trenéra vyloučili z haly. Jeho svěřenci ale i nadále drželi se Spojenými státy krok, dobře doskakovali, předváděli velkou bojovnost, a tak po polovině utkání prohrávali jen o čtyři body.

Ve třetí čtvrtině bylo k vidění velké množství soubojů jeden na jednoho, a čtyři minuty před koncem této části hry navýšil tým USA dokonce na rozdíl 11 bodů. Brazilci sice náskok následně stáhli, ale jedenáctibodový rozdíl svítil na tabuli také po konci předposlední části, a to i díky trojce Marcuse Smarta v poslední sekundě.

Čeští basketbalisté podlehli Řecku o sedm bodů a udrželi šanci na postup do čtvrtfinále

Následně Američané předvedli, proč jsou na šampionátu považováni za favorita na titul. V prvních pěti minutách totiž povolili svému soupeři pouze šest bodů a sami jich dali 16. Brazilci se ale ani za stavu 87:68 nevzdávali a dvě a půl minuty před koncem dál bojovali o možnost postupu do čtvrtfinále. Američané si ale své vedení nenechali vzít a utkání vyhráli 89:73.

Tým Spojených států tak zůstává na světovém šampionátu neporažen a postupuje do čtvrtfinále, kam ho z druhého místa doprovodí český výběr. Ten odehraje svůj další zápas již ve středu od 15.00 proti Austrálii. Toto utkání budete moci sledovat v psané online reportáži na webu iROZHLAS.cz

Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít