Ragbisté Walesu porazili na mistrovství světa poprvé od roku 1987 Austrálii. Gruzie vyhrála nad Uruguayí

Ragbisté Walesu porazili na mistrovství světa v Japonsku 29:25 Austrálii a po první výhře na šampionátu nad tímto soupeřem od roku 1987 jsou blízko k vítězství ve skupině D. Tým z Britských ostrovů vede po dvou zápasech tabulku s devíti body o tři body před Austrálií, třetí je Gruzie, jež v druhém nedělním duelu deklasovala 33:7 Uruguay.

Video Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od roku 1987

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od roku 1987 | Zdroj: Reuters

Wales si do poločasu vypracoval vedení 23:8, ale v druhé čtyřicetiminutovce musel odolávat australskému comebacku. Dvojnásobní mistři světa se přiblížili až na rozdíl jednoho bodu (25:26), ale střídající Rhys Patchell osm minut před koncem proměněným trestným kopem stanovil konečné skóre.

Velšané porazili Austrálii na mistrovství světa poprvé od zápasu o bronz na premiérovém šampionátu před 32 lety. Poté s „Wallabies“ prohráli pět utkání za sebou.

Nedělní porážka pro Australany znamená, že v předpokládaném čtvrtfinále mohou dostat těžšího soupeře.