Další skvělý výsledek pro plavkyni Seemanovou na MS. Ve finále stovky volným způsobem skončila šestá

Barbora Seemanová zaplavala ve čtvrtek další skvělý výsledek na mistrovství světa v Číně. Ve finále disciplíny 100 metrů volným způsobem dohmátla šestá v novém českém národním rekordu 52,46 setin sekundy. Po úterním osmém místě v závodu na 200 metrů volným způsobem tak osmnáctiletá Češka předvedla další skvělý výkon.

Aktualizováno Chang-Čou/Čína (Aktualizováno: 14:01 13. 12. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová po vyhraném finále na stometrové trati

Barbora Seemanová | Zdroj: Český olympijský výbor

„To byl mega hustý závod. Je mi z toho strašně dobře, vážně. Hrozně moc jsem chtěla porazit tu vedle mě,“ hodnotila Radiožurnálu nadšená Barbora Seemanová ihned po závodě. 

Čtvrteční finále se Seemanové velmi povedlo. V konkureni sedmi nejlepších plavkyň dohmátla šestá v novém národním rekordu 52,46 setin sekundy. Sama ale nevěděla, co z čeho má větší radost. 

Plavkyně Barbora Seemanová skončila ve finále mistrovství světa osmá

Číst článek

„Nedokážu říct, co je lepší. Jsem neuvěřitelně ráda za ten čas, protože jsem se posunula v podstatě skoro o vteřinu oproti času, se kterým jsem sem přijela, takže to je pro mě neuvěřitelné. A ještě k tomu šesté místo, to je úplně sen. Když jsme sem odlétali, tak jsem si vůbec nemyslela, že budou moje výsledky takové, a že se mi závody takto povedou. Jsem neuvěřitelně šťastná a nedokážu se rozhodnout, co je lepší. Asi oboje najednou,“ usmívala se osmnáctiletá Češka. 

Po svém prvním velkém finálovém závodě na mistrovstí světa přiznala, že ji lehce svazovala tréma. Ve čtvrtečním finále se ale zbytečně nenerovala.

„Šla jsem do toho jako by to byly rozplavby nebo semifinále. Už jsem se naučila tak nějak s hlavou pracovat. Doufám, že si tyto závody moje hlava i tělo zapamatují dobře a na příštích závodech to opět zopakuji,“ popisovala po závodě Seemanová. 

Kromě nervů se nenechala vyvést z míry ani atmosférou, která během finálových a semifinálových plavbách panuje. „Když jde člověk na rozplavby, tak nastupuje se všemi. Na semifinále i finále už je nad vámi vlajka a říkají jen vaše jméno, což je zážitek a myslím si, že to na člověka trochu dolehne. Buď to může být tréma nebo to člověka povzbudí. Mě to právě povzbudilo. Nicméně jsem ráda, že se mi povedlo zaplavat rychle už v ranní rozplavbách, protože to je můj cíl na takto vysokých soutěžích. Protože je těžké se probojovat do semifinále i finále,“ přiblížila svou taktiku Barbora Seemanová. 

Čtvrt rok snů pro českou plavkyni

Česká plavkyně prožívá snový čtvrt rok. Na olympijských hrách mládeže získala tři medaile, z toho dvě zlaté. Při svém prvním startu ve finále světového šampionátu dospělých skončila osmá a nyní šestá při svém druhém startu. Navíc v sobotu ještě nastoupí v Číně k závodu na 50 metrů volným způsobem. 

„Ještě mě čeká padesátka, ta bude zajímavější. Je to pro mě super vzhledem k tomu, jak se vyvíjela sezóna. Ještě v dubnu jsme zvažovali, jestli vůbec na juniorské olympijské hry pojedu kvůli zdraví. A když jsem se rozhodla, že tam odjedu, tak, že jsem počítala s variantou, že kdyžtak odvoláme mistrovství tady v Číně, protože to tělo možná nezvládne. Takže jsem ráda, jak se to nakonec vyvinulo, protože je to neuvěřitelná sezóna a nemohla jsem si ji přát lépe,“ říkala Seemanová. 

mch, and Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme