Biker Cink dojel ve druhém závodě na 18. místě, cross country v Novém Městě kraloval Brazilec Avancini

Ondřej Cink si ve druhém závodě Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě dojel pro 18. příčku. Nejrychlejší ze všech závodníků v cíli byl Henrique Avancini z Brazílie, který nechal v dramatickém spurtu za sebou Nizozemce Milana Vadera a švýcarského velikána Nina Schurtera.

Nové Město na Moravě (Aktualizováno: 19:44 4. 10. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink

Ondřej Cink | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek devátý Cink byl v úvodu závodu až ve třetí desítce, ale postupně se dostal alespoň o několik příček výše ve výsledkové listině.

Na vítěze ztratil minutu a 41 sekund. Na 39. místě dojel Jan Vastl. Vítěz prvního závodu ve Vysočina Areně Dán Simon Andreassen skončil třináctý.

Na 39. místě dojel Jan Vastl, 51. byl Jan Škarnitzl. Držitel olympijského zlata (2012) a stříbra (2016) Jaroslav Kulhavý, který ve čtvrtek nestartoval, skončil až 103. Vítěz prvního závodu ve Vysočina Areně Dán Simon Andreassen obsadil třinácté místo.

Závody SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě:

Muži:
Elite (30 km): 1. Avancini (Braz.) 1:25:03, 2. Vader (Niz.), 3. Schurter (Švýc.) oba -1, 4. Koretzky (Fr.) -2, 5. Hatherly (JAR), 6. Sarrou (Fr.) oba -3, ...18. Cink -1:41, 39. Vastl -3:39, 51. Škarnitzl -4:58, 73. Kobes -7:13, 80. Paprstka -8:05, 101. Vobecký, 103. Kulhavý oba -1 kolo, 105. Ševců (všichni ČR) -2 kola.

Ženy:
Elite (22,2 km): 1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 1:14:07, 2. Terpstraová (Niz.) -21, 3. Lecomteová (Fr.) -1:10, 4. McConnellová (Austr.) -1:33, 5. Stiggerová (Rak.) -1:39, 6. Richardsová (Brit.) -2:13, ...25. Čábelická -6:36, 40. Czeczinkarová -9:06, 42. Štěpánová (všechny ČR) -9:24.