Můžu mít stopu v kajakářské historii, přemýšlí Přindiš. Ve Španělsku chce ovládnout Světový pohár

Vloni před finále Světového poháru vedl, ale seriál nevyhrál. Letos má kajakář Vít Přindiš před posledním závodem mnohem větší náskok a má velkou naději stát se prvním českým kajakářem, který ovládne celkové hodnocení. V rozhovoru pro Radiožurnál ale přiznal, že ještě větší motivací pro něj je mistrovství světa.

Seu d´Urgell/Španělsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Přindiš | Foto: Bálint Vekaszy | Zdroj: ICF

Můžete jako první Čech vyhrát Světový pohár mezi kajakáři. Je to velká výzva?

Samozřejmě a z několika důvodů. Ještě se to nikomu nepodařilo, a kdybych vyhrál, měl bych stopu v kajakářské historii. Další důvod je, že to je dlouhodobý ukazatel výkonnosti. Objet pět závodů, navíc každý na jiné vodě, je hodně ceněné. Už teď vidím, že mi hodně lidí fandí, mám z toho dobrý pocit. Hecují mě, že už mě musí porazit. Kdyby to dopadlo, byl bych neskutečně šťastný.

Kajakář Přindiš vyhrál závod světového poháru. Po třech výhrách vede celý seriál

Číst článek

Před finále jste vedl už vloni, ale nakonec jste o dva body nevyhrál.

Když si vzpomenu na loňskou sezonu, výsledný Světový pohár byl hrozně nízko, už teď mám jen o dvanáct bodů míň, než jsem měl vloni na konci sezony. Úroveň se zvedla ve všech kategoriích a poslední závod je dvojnásobně bodovaný a může se stát všechno.

Přijde mi to trošku nefér, nějaký závod se nemusí povést a já můžu být i bez pódiového umístění v celkovém pořadí. Budu se snažit zajet dobrou jízdu a uvidíme, jestli to klapne. Dám do toho maximu, abych to rozhodl sám a nemusel čekat, jestli to někdo pokazí. Odstupy vím, ale dopředu nic kalkulovat nebudu.

Ladil jste formu na finále SP, nebo na mistrovství světa, které bude v Pau?

Celý týden před závody jedu třífázové tréninky. Dva na vodě a jeden doplňující. Buď běh, nebo lehké TRX. Máme to tak naplánované a zatím to sedí. Necítím se extra unaveně. Někdy se vstává hůř, někdy líp, ale celkově je to dobré a směřujeme k MS. I když na Světovém poháru chci uspět, tak velký cíl celého roku je mistrovství světa.

Prý na vás v Seu d´Urgell čekalo překvapení. Jaké?

Kluci nejeli do Itálie a byli ve Francii na soustředění. Když jsme přijeli z Itálie, čekal jsem, že budu spát po dvou s někým. Ale byli tam vyvalení oba kluci, Jířa s Ondrou Tunkou. Jsme na pokoji všichni tři kajakáři spolu.

Jak vypadá kanál pro závod?

Konečně tu po x letech upravili kanál a v řece není absolutně žádná voda, je to tu naprosto suché, takže po několika letech využili pumpy a čerpají vodu z bazénu. Hladina u výjezdu je jiná, je tam několik válků navíc.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme