Na zápasy proti Markétě a Báře jsme si už zvykly, říká beachvolejbalistka Kolocová

Diváky vysněné finále beachvolejbalového domácího šampionátu viděly zaplněné tribuny pražského areálu Gutovka. O titul si zahrály dva nejlepší české páry současnosti Sluková s Hermannovou proti Kolocové s Kvapilovou. Složení finále odpovídala nejen hra, ale i atmosféra v hledišti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michala Kvapilová se snaží zablokovat úder Barbory Hermannové. | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Mexické vlny, ovace po každém podařeném úderu či zákroku jakékoliv hráčky v poli. Taková byla atmosféra, kterou vytvořilo odhadem 1200 diváků na tribunách kolem kurtu. Nechyběl mezi nimi ani navrátilec z judistického mistrovství světa Jaromír Ježek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová obhájily titul domácích mistryň

„Úžasné, moc jsem si to užil,“ chválil publikum. Atmosféru si užívaly i samotné hráčky na kurtu. Víc samozřejmě ty, které nakonec zvítězily, tedy Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová. „Hlavně Míša, skákala na mě po každém bodu. Trošku ji bolel kotník z tréninku, ale ve finále to tak nevypadalo,“ smála se Hoidarová Kolocová.

Kvapilová měla radost, že závěrečné finále zvládla se svou spoluhráčkou ve dvou setech. „Ještě jeden bych asi odehrála, ale jsem ráda, že jsme vyhrály ve dvou,“ řekla vzhledem k bolavému kotníku. Titul se tak páru podařilo obhájit. Poprvé navíc porazil Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou.

Na vzájemné souboje si už obě dvojice zvykly. „První zápasy byly trochu těžší, teď už je to v pohodě. Míša se výrazně zlepšila. V utkání prostě musíme předvést to nejlepší, co v nás je, a ve finále jsme v tomto směru byly lepší,“ usmívala se po zisku titulu mistryně České republiky Kristýna Hoidarová Kolocová.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme