Krejčí naskočil do zápasu proti Clevelandu, ale nebodoval. Hawks přesto zápas vyhráli

Basketbalisté Atlanty zvládli v NBA úterní utkání proti Clevelandu a na domácí palubovce ho porazili 120:118. Duel rozhodl Dejounte Murray košem necelou minutu před koncem, trojka Donovana Mitchella v poslední sekundě na druhé straně naopak do obroučky nespadla. Do zápasu na straně vítězů naskočil také český reprezentant Vít Krejčí, za necelých devět minut se bodově neprosadil.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Krejčí brání Rickyho Rubia z Clevelandu

Vít Krejčí brání Rickyho Rubia z Clevelandu | Zdroj: Reuters

Krejčího osm minut a 46 sekund je největší porcí, kterou český křídelní hráč v roce 2023 zatím v lize dostal. Za tu dobu si nepřipsal ani bod, dokonce ani nevystřelil, ale dostal se na devět bodů ve statistice plus/minus, doskočil dva míče a zaznamenal jednu asistenci.

Dallas i přes 40 bodů Dončiće opět podlehl Charlotte. ‚S týmem, který máme, je to frustrující,‘ smutní Irving

Hawks táhl Murray s 29 body, 21 bodů a devět doskoků přidal Onyeka Okongwu a double double za 16 bodů a 10 asistencí zaznamenal Trae Young. Atlanta přeskákala Cleveland 51:40 a připsala si 25 finálních přihrávek proti soupeřovým 20.

„Všichni hráli pro ty druhé. To, jak tým spolupracoval, bylo pro výhru obrovsky důležité,“ řekl trenér Quinn Snyder poté, co Hawks ve druhé půli ztratili jediný míč. S bilancí 38-38, stejnou jako má Toronto, je Atlanta na osmé příčce Východní konference.

Hvězdou utkání, byť na konci smutnou, byl Mitchell, jenž nastřílel 44 bodů. Sekundovali mu Darius Garland s 27 body a Evan Mobley s 20 body a 15 doskoky. Cavs jsou na východě s jistotou play-off čtvrtí (bilance 48-29).

Skvělý střelecký výkon, 43 bodů, předvedl také P.J. Washington z Charlotte, jehož tým uspěl 137:134 v Oklahoma City. Washington proměnil 16 z 24 střel včetně pěti trojek, vítěznou smeč ale do koše zarazil Nick Richards 19 sekund před koncem. Ve zbytku utkání pak už oba týmy přidávaly jen šestky.

Hornets vedle Washingtona spoléhali na Thea Maledona s 19 body a devíti finálními pasy nebo Svi Mykhailiuka s 18 body. Richards nastřádal 14 bodů a 11 doskoků, Kai Jones k 12 bodům doskočil 14 míčů. Tým je ve Východní konferenci předposlední s bilancí 26-51, už bez šance na vyřazovací boje.

Thunder při absenci nejlepšího střelce Shaie Gilgeous-Alexandera táhla trojice Isaiah Joe s 33 body, Josh Giddey s 31 body, 10 doskoky a devíti asistencemi a Jalen Williams s 31 body. Potřetí v historii klubu zazářili tři třicetibodoví hráči: předtím to v roce 2015 byli Russell Westbrook, Enes Kanter a Anthony Morrow.

Ačkoli Golden State prohrával až o 20 bodů, nakonec se radoval z výhry 120:109 nad New Orleans. Strůjcem triumfu byl Stephen Curry, jenž nastřílel 39 bodů včetně osmi trojek a přidal ještě osm doskoků a osm asistencí.

Pelicans, kteří druhý poločas ztratili 46:74, táhli Brandon Ingram a Trey Murphy s 21 body. Warriors drží v konferenci šestou příčku s bilancí 40-37 a ztrátou pouze jednoho duelu na čtvrtý Phoenix, hráči New Orleans jsou osmí (38-38).

S 31 body dovedl Desmond Bane tým Memphisu k triumfu 113:108 nad Orlandem. Navzdory 33 bodům Tylera Herra zdolalo Toronto Miami 106:92, lídrem vítězů byl s 26 body a devíti doskoky Pascal Siakam.

Výsledky NBA:
Atlanta - Cleveland 120:118 (domácí Krejčí 2 doskoky a 1 asistence), Golden State - New Orleans 120:109, Memphis - Orlando 113:108, Oklahoma City - Charlotte 134:137, Toronto - Miami 106:92, Washington - Boston 130:111.