V NBA proběhl průzkum mezi hráči. Většina basketbalistů má chuť pokračovat v sezoně

Kdy, za jakých podmínek a jestli vůbec se znovu rozběhne basketbalová NBA? Na odpověď si podle nedávného vyjádření komisionáře severoamerické soutěže Adama Silvera musíme počkat do června. Mezi samotnými basketbalisty ale podle všeho je chuť v sezoně pokračovat.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janis Adetokunbo z Milwaukee Bucks brání Ziona Williamsona z New Orleans Pelicans | Foto: Derick E. Hingle-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Jak informoval server ESPN, hráčská asociace NBA spustila v noci z úterý na středu hlasování přímo mezi basketbalisty. Každý se měl k otázce restartu sezony vyjádřit prostým ano, nebo ne.

Dohrání sezony ve dvou městech, každodenní testy na covid-19. O osudu NBA se rozhodne v červnu

Číst článek

A basketbalisté se z větší části rozhodli pro pokračování soutěže, pokud to situace kolem epidemie dovolí, jak uvedla s odkazem na svůj zdroj zpravodajská agentura AP. Výsledky ankety ale nejsou veřejné a není tak jasné, kolik hráčů se do hlasování zapojilo.

Někteří hráči dali svůj postoj najevo veřejně na sociálních sítích. Tak jako žhavý kandidát na ocenění nováčka sezony Ja Morant z Memphisu.

V úterý také proběhla další videokonference komisionáře Adama Silvera se zástupci klubů. Diskutovala se především zdravotní bezpečnost restartu sezony.

Účastníci debaty se znovu shodli na průběžném testování hráčů a také na tom, že případné pozitivní nálezy by neměly znamenat karanténu pro celý tým ani přerušení soutěže. Hranice počtu nakažených ale zůstává otázkou.

NBA se nehraje od 11. března. Do konce základní části zbývá odehrát ještě 259 zápasů, což je zhruba pětina z celkového počtu. Za normálních okolností by v tuto dobu už bylo v plném proudu play-off.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme