‚Poznal jsem tu nejlepší fanoušky na světě.‘ Jednička draftu NBA Deandre Ayton měl tým vybraný dopředu

Bahamy mají po 40 letech nejvýše draftovaného rodáka v basketbalové NBA. Klub Phoenix Suns při výběru talentů ukázal na pivota Deandreho Aytona, který tak mohl být maximálně spokojený. Ve státě Arizona, kde zmíněný klub sídlí, totiž našel druhý domov.

Phoenix Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deandre Ayton (vpravo) je letošní jednička draftu NBA | Zdroj: Reuters

Pošesté za posledních sedm let se v NBA stalo, že jedničkou není Američan. Letos je to rodák z bahamského hlavního města Nassau - Deandre Ayton.

Satoranský nepomůže basketbalové reprezentaci, potřebuje se připravit na další sezonu v NBA

Číst článek

„Dosáhl jsem zatím všech cílů, které jsem si jako malý dal. Teď se pokusím splnit další, být úspěšný také se Suns.“

Předpoklady pro to devatenáctiletý dlouhán má. Někdo ho přirovnává k Shaquillu O'Neilovi, jiný zase Hakeemu Olajuwonovi, a jak je vidět, také potřebná kuráž urostlému pivotovi nechybí.

Ayton už před samotným draftem, po tréninku s jediným týmem - Phoenixem - totiž zámořským novinářům řekl, že si je jistý, že si ho právě tenhle klub vybere, a tak se už dalším týmům předvádět nemusí.

„Reprezentuji nejen sebe a svou rodinu, ale celý bahamský národ. Vlastně taky Nigérii a Jamajku,“ vysvětloval Ayton po draftu v obleku, který byl zevnitř vyvedený v bahamských barvách.

Z fotbalisty a hráče na tubu jedničkou draftu NBA

Z africké země pochází jeho otec a matka zase z karibského státu. Oba ho dojatě sledovali přímo na pódiu v New Yorku. A asi i oni si vzpomněli, že jako dvanáctiletý chlapec svou rodinu a vlast musel kvůli svým snům opustit. Do USA přišel jako talentovaný fotbalista a hráč na tubu, basketbalu se do té doby věnoval jen okrajově.

Nicméně nakonec právě v něm i kvůli tělesným proporcím prorazil. Povedlo se mu to ale až poté, co se za ním přistěhovala rodina, a Kalifornii vyměnili Arizonu. Právě tady našli druhý domov. Ayton právě tam dostudoval střední školu, rok chodil na vysokou a teď tam bude pokračovat také v jediném tamějším klubu v NBA.

„Znamená to pro mě opravdu hodně. Tady jsem poznal nejlepší fanoušky na světě a nové kamarády. Chtěl jsem, a fakt hodně, hrát právě tady. Věřím, že společně dokážeme nastartovat ve Phoenixu Suns něco velkého,“ přeje si Deandre Ayton, letošní bahamská jednička basketbalové NBA.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme