Toronto si v NBA připsalo šestnáctou výhru ze 17 zápasů. Čtyři střelci Bostonu dali přes 25 bodů

Obhájci titulu v basketbalové NBA z Toronta vyhráli šestnáctý ze 17 zápasů a v tabulce Východní konference zůstávají druzí. V domácím prostředí si jediný kanadský celek v soutěži poradil s Phoenixem 118:101. Pascal Siakam se o to zasloužil 37 body, 12 doskoky a třemi bloky. Lídr Západní konference Los Angeles Lakers si pojistil své postavení vítězstvím 117:105 nad Memphisem. LeBron James zaznamenal 32 bodů.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toronto vedlo až o 26 bodů a do poslední čtvrtiny vstupovalo s patnáctibodovým náskokem. Nicméně osm minut před koncem dokázali hosté snížit na rozdíl šesti bodů. Za minutu po trestných hodech Rondae Hollis-Jeffersona a koších Freda VanVleeta a Siakama Raptors opět odskočili do dvouciferného vedení.

„Cítil jsem se plný energie,“ řekl Siakam. V prvním utkání po premiérové účasti na Utkání hvězd zaznamenal 17 bodů hned v první části. „V celém prvním poločase zářil,“ uvedl kouč soupeře Monty Williams na adresu Siakama. „Už nějakou dobu takhle pálí, takže jsme neplánovali nechávat ho střílet z takových pozic,“ dodal.

Pětadvacetiletý Kamerunec Siakam trefil za celé utkání 12 z 19 střel z pole. Zpoza trojky vyslal na koš devět pokusů a pět z toho bylo úspěšných. To je o jednu méně, než dohromady dali hráči Suns ze 34 pokusů. „Tohle jsme nebyli my,“ řekl španělský rozehrávač hostů Ricky Rubio.

Osmé domácí vítězství Toronta za sebou podpořili Serge Ibaka 16 body, VanVleet a Terence Davis 14 body, rozehrávač Kyle Lowry zapsal 13 bodů a 10 asistencí a OG Anunoby dal 12 bodů.

Lakers si ve Staples Center v koncovce pohlídali triumf nad Memphisem, který řídili Anthony Davis s 28 body, 13 doskoky a sedmi bloky a James s 32 body, a na druhý tým Západní konference Denver mají bezpečný náskok. Nuggets totiž prohráli podruhé za sebou. Tentokrát padli na palubovce šesté Oklahomy 101:113.

Hned čtyři hráče s více než 25 nastřílenými body měl Boston při výhře 127:117 v Minnesotě. Gordon Hayward obstaral 29 bodů, Jayson Tatum 28 bodů a 11 doskoků, německý pivot Daniel Theis 25 bodů a 16 doskoků a 25 bodů stihl také Jaylen Brown. Timberwolves nezachránili D'Angelo Russell s 18 body a 13 asistencemi ani autor 27 bodů Malik Beasley.

Slovinského hvězdného rozehrávače Luku Dončiče dělily dvě asistence od dalšího triple double, při triumfu Dallasu na palubovce Orlanda se zastavil na 33 bodech, 10 doskocích a osmi asistencích.

Utah doma podlehl San Antoniu 104:113 a Portland před svými fanoušky nestačil na New Orleans 115:128. V dresu Pelicans se poslední jednička draftu Zion Williamson blýskl v sedmém utkání v řadě více než 20 body a stal se nejmladším hráčem, kterému se takový kousek povedl. Překonal tak svého sobotního soupeře Carmela Atnhonyho.

„Dostával jsem od spoluhráčů míče do pozic, kde ho potřebuju, navíc jsme si často pomáhali clonami a já pak sbíhal pod koš. Byl to den, kdy jsem byl skoro vždycky ve správný čas na správném místě,“ glosoval svůj výkon a hlavně svých 20 bodů z vymezeného území Williamson, který se chvíli předtím divil, že ho na palubovce požádala jedna z reportérek o rozhovor.

NBA

LA Lakers - Memphis 117:105, Minnesota - Boston 117:127, New York - Indiana 98:106, Oklahoma City - Denver 113:101, Orlando - Dallas 106:122, Portland - New Orleans 115:128, Toronto - Phoenix 118:101, Utah - San Antonio 104:113, Washington - Cleveland 108:113.