Obhájci titulu NBA z Golden State zahájili play-off porážkou, v úvodním duelu podlehli Sacramentu

Basketbalisté Golden State prohráli úvodní duel play-off NBA na palubovce Sacramenta 123:126. Obhájci titulu tak nevyšel úvod vyřazovacích bojů stejně jako Atlantě s českým reprezentantem Vítem Krejčím, jež prohrála 99:112 v Bostonu. V dalších duelech Philadelphia zvítězila nad Brooklynem 121:101 a New York jako jediný uspěl na hřišti soupeře a porazil Cleveland 101:97.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný Steph Curry

Zklamaný Steph Curry | Zdroj: Reuters

Pro Sacramento šlo o velkou událost, jelikož play off hraje po 17 letech. A hned si připsalo skalp úřadujících šampionů.

Golden State a Clippers půjdou do play-off NBA, Lakers musí o účast zabojovat v předkole

Zasloužil se o to zejména De’Aaron Fox, který nastřílel 38 bodů. Po zápase měl tu čest zmáčknout tlačítko, jež zapnulo nad halou laser, který vyslal fialové světlo směrem k obloze a dal tak celému městu vědět, že Kings vyhráli.

Zápas byl velmi vyrovnaný, dvanáctkrát se celky střídaly ve vedení a i v poslední minutě byl rozdíl ve skóre jediný bod. Warriors dvě své poslední střely ale neproměnili a Sacramento výhru uhájilo.

Golden State nepomohl ani návrat Andrew Wigginse po více než dvouměsíční pauze, který nastřílel 17 bodů. Stephen Curry dal 30 bodů a Klay Thompson 21 bodů.

Stejně jako Fox nastřílel 38 bodů také Donovan Mitchell z Clevelandu, ale Cavaliers to na výhru nestačilo. New York totiž předvedl dobrý týmový výkon podpořený střelbou Jalena Brunsona. Ten měl v první půli problém s fauly, ale ve druhém poločase dal 21 ze svých 27 bodů.

Cleveland - NY Knicks

Cleveland ještě dvě minuty před koncem vedl. Pak ale dal klíčovou trojku Josh Hart, naopak Mitchell trojku minul a Brunson košem dal New Yorku čtyřbodové vedení, které už si v posledních 70 sekundách Knicks pohlídali.

„Tohle není konec světa, jen jsme prohráli první zápas. Nesmíme tu teď sedět a litovat se. Je to jen jeden zápas a v dalších na to odpovíme,“ prohlásil Mitchell.

Další dva souboje měly jasný průběh. Krejčí sledoval jen z lavičky, jak jeho spoluhráči z Atlanty nestačí na favorizovaný Boston a už v první půli nabírají ztrátu až 32 bodů. Jaylen Brown táhl Boston 29 body, Jayson Tatum přidal 25 bodů a Derrick White 24 bodů. Stejně dal za Atlantu Dejounte Murray.

Také Philadelphia vedla nad Brooklynem po celý zápas, a to až o 25 bodů. Mikal Bridges se s tím sice snažil něco udělat a dal za Nets 30 bodů, ale Sixers ukázali více zbraní. Nejlepší střelec sezony Joel Embiid nastřílel 26 bodů, James Harden měl 23 bodů a 13 asistencí a Tobias Harris 21 bodů. Philadelphia navíc 21 trojkami vytvořila klubový rekord v play-off.

Play-off NBA - 1. kolo:

Východní konference:

Philadelphia - Brooklyn 121:101, Boston - Atlanta 112:99, Cleveland - New York 97:101.