Basketbalisté New Yorku smazali dvoucifernou ztrátu a porazili Philadelphii, Denver padl v Minnesotě

Basketbalisté New Yorku porazili Philadelphii 108:97, i když se čtvrtým nejlepším týmem NBA prohrávali až o 21 bodů. Hostům v Madison Square Garden nepomohlo ani 31 bodů a 14 doskoků Joela Embiida. Lídr Západní konferenci Denver bez většiny opor včetně Nikoly Jokiče podlehl na hřišti Minnesoty jednoznačně 98:128.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joel Embiid se snaží zastavit Juliuse Randela

Joel Embiid se snaží zastavit Juliuse Randela | Zdroj: Reuters

Hráči Philadelphie trefili jen sedm trojek z 25 a doplatili na to, že ve druhé a čtvrté čtvrtině nastříleli shodně pouze 18 bodů. Lídrem Knicks byl Julius Randle s 24 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi. Domácí si vítězství připsali den po těžkém utkání proti Los Angeles Clippers, jimž podlehli po prodloužení.

Atlanta prohrála s Denverem o 20 bodů. Krejčí odehrál za Hawks dvě a půl minuty s jedním doskokem

„Dnes to bylo skvělé. Největší rozdíl mezi dneškem a včerejškem, kdy jsme taky mohli vyhrát, byl v obraně,“ radoval se Randle.

Sixers, kteří uspěli v devíti z 10 předchozích duelů, tento týden ztratili vedení o 21 bodů již podruhé. „Nikdy to není jednoduché. Vrátit se z minus 20 bodů, což v NBA není žádný náskok, dokáže každý tým a domácí to dnes ukázali,“ řekl Embiid, který trefil 18 z 19 trestných hodů, ale jen šest z 16 pokusů z pole.

Cleveland zvítězil na hřišti Indiany 122:103. Jeho nejlepšími střelci byli Darius Garland s 24 a Isaac Okoro s 20 body. Donovan Mitchell nasbíral 19 bodů a pivot Jarrett Allen si připsal double double za 18 bodů a 13 doskoků.

Domácí prohráli osm z posledních deseti zápasů a propadli se na 11. příčku Východní konference. Nezachránil je ani Myles Turner s 25 body a 10 doskoky.

Denver nastoupil na palubovce Minnesoty bez nejužitečnějšího hráče minulých dvou sezon Jokiče, Jamala Murrayho, Aarona Gordona nebo Kentaviouse Caldwella-Popea. Domácí toho využili a vypracovali si náskok až 34 bodů.

Nejlepším střelcem vítězů byl Anthony Edwards s 20 body, 18 bodů a 10 asistencí nastřádal D'Angelo Russell. Za hosty dal Michael Porter Jr. 22 bodů.

Orlando zvítězilo 119:113 v Charlotte, kterému nepomohlo 33 bodů LaMela Balla, jenž trefil šest trojek. Vítěze táhl Paolo Banchero s 22 body a 10 doskoky. Memphis prohrál doma s Torontem 103:106, ačkoli hosté protočili pouze osm hráčů. Táhl je s 19 body Pascal Siakam.

Výsledky NBA:
Charlotte - Orlando 113:119, Indiana - Cleveland 103:122, Memphis - Toronto 103:106, Minnesota - Denver 128:98, New Orleans - Sacramento 136:104, New York - Philadelphia 108:97.