DeRozan nasázel 49 bodů a dotáhl Chicago k vítězství, Kleber rozhodl zápas v poslední sekundě

Basketbalisté Chicaga porazili v NBA Minnesotu až po druhém prodloužení 139:131. Výrazně jim k tomu pomohl výkon dvou opor: DeMar DeRozan zaznamenal 49 bodů a 14 doskoků, Zach LaVine dal 39 bodů. Dallas i bez hvězdného Luky Dončiče díky trojce Maxiho Klebera v poslední sekundě zvítězil na hřišti Los Angeles Lakers 111:110.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demar Derozan v dresu Chicaga Bulls

Demar Derozan v dresu Chicaga Bulls | Zdroj: Reuters

Zkušený DeRozan si připsal své sezonní maximum s LaVinem jsou jedinými hráči Chicaga mimo legendární dvojici Michael Jordan a Scottie Pippen, kteří nasbírali v jednom utkání alespoň 39 bodů. Oba členové Síně slávy v roce 1996 nastříleli 44 a 40 bodů.

Denver se zvednul a po výhře v Detroitu si zajistil prvenství v divizi. Kings drží druhou příčku

DeRozan a LaVine svými 88 body navíc překonali výkon Jordana a Horace Granta, kteří v roce 1990 nastříleli 85 bodů, z toho Jordan 69. „Když jste takhle rozjetí, je všechno mnohem jednodušší. Skórovat i nacházet spoluhráče,“ uvedl DeRozan.

Timberwolves měli na konci základní hrací doby i v prvním prodloužení možnost rozhodnout, nejprve se ale dopustili kroků a podruhé jim střela do koše nespadla.

DeRozan, který odehrál téměř 52 minut, i LaVine v utkání trefili každý 15 z 25 střel. Zkušenější z dvojice navíc proměnil také 17 z 18 trestných hodů.

Oběma sekundoval Nikola Vučevič s 21 body a 11 doskoky. Minnesotu táhli Mike Conley s 28 body a Jaden McDaniels s 25 body, 21 bodů a 19 doskoků zaznamenal Rudy Gobert.

Trojkou v poslední sekundě zajistil Kleber Dallasu těsnou výhru na palubovce Lakers. Německý basketbalista dostal přihrávku od Kyrieho Irvinga, který byl zdvojený obránci, a navzdory rychlému vypuštění se nemýlil. „Takovou střelu jsem trefil snad poprvé v životě,“ smál se po utkání.

Mavericks postrádali Dončiče, Lakers zase chyběl LeBron James. Irving nasbíral 38 bodů. Domácí tým se opíral o Anthonyho Davise, autora 26 bodů a 10 doskoků. Hvězdný podkošový hráč ale 6,1 sekundy před koncem minul jeden ze dvou trestných hodů. Celkem jich Lakers neproměnili 12 z 31.

Ani 41 bodů Damiana Lillarda nebylo nic platných Portlandu, který podlehl 112:126 Bostonu. Lillard proměnil 12 z 23 střel včetně šesti trojek z 15 a 11 ze 14 trestných hodů, ale také ztratil sedm míčů. Blazers prohrávali až o 21 bodů.

Celtics měli opory tradičně v Jaysonu Tatumovi (34 bodů a 12 doskoků) a Jaylenu Brownovi (27 bodů). Stále mohou pomýšlet na první příčku Východní konference, na kterou s bilancí 49-22 ztrácejí jeden a půl zápasu. První Milwaukee má bilanci 50-20.

Navzdory 31 bodům Stephena Curryho podlehl obhájce titulu Golden State basketbalistům Atlanty 119:127. Nejlepším střelcem Hawks byl Trae Young s 25 body, Vít Krejčí do zápasu opět nezasáhl. Jen 29 minut stačilo Joelu Embiidovi, aby nasbíral 38 bodů, 13 doskoků a pět asistencí. Philadelphia i díky němu deklasovala Charlotte 121:82.

Výsledky NBA:
Atlanta - Golden State 127:119, Charlotte - Philadelphia 82:121, Chicago - Minnesota 139:131 po druhém prodl., Cleveland - Washington 117:94, Houston - New Orleans 114:112, LA Lakers - Dallas 110:111, Portland - Boston 112:126, San Antonio - Memphis 120:126 po prodl.