Satoranskému se proti bývalému klubu v NBA dařilo, New Orleans slaví výhru nad Washingtonem

Český basketbalista Tomáš Satoranský pomohl New Orleans v NBA porazit svůj bývalý klub Washington 127:102. Reprezentační rozehrávač se sice po třech zápasech v základní sestavě opět vrátil na lavičku, ale během třinácti minut na hřišti byl hodně vidět, když zaznamenal čtyři body, dva doskoky a pět asistencí. Výhru Los Angeles Lakers nad Indianou 124:116 po prodloužení řídil 39 body LeBron James, který se vrátil po trestu za faul loktem.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | Zdroj: Reuters

Pro New Orleans to byla teprve čtvrtá výhra v sezoně a zatím nejvyšší. Nad Washingtonem vedli Pelikáni celý zápas a už v první čtvrtině utekli na rozdíl 16 bodů.

Satoranský se znovu objevil v základní sestavě, prohru s Minnesotou v NBA ale neodvrátil

Washington, který bojuje o přední příčky Východní konference, se nedokázal dostat blíž než na sedm bodů, jelikož kromě Brandona Ingrama (26 bodů) a Jonase Valančiunase (21 bodů a 11 doskoků) zahrála New Orleans dobře i lavička v čele s Nickeilem Alexanderem-Walkerem a Willym Hernangómezem.

K výhře pomohla Pelikánům i trefa Joshe Harta z poloviny hřiště s faulem na konci třetí čtvrtiny, která znamenala navýšení skóre na 95:73.

„Pomohlo to našemu momentu, kdy jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Hned jsme pak dali další trojky a bylo po všem,“ řekl nejlepší střelec zápasu Ingram.

Sestřih ze zápasu Washington - New Orleans:

„V předchozích zápasech jsme nehráli tak, jak jsme schopni. Promluvil jsem si o tom s hráči a jsem moc rád, jak dnes zareagovali,“ dodal trenér Willie Green.

Výsledky NBA:
Boston - Brooklyn 104:123, Cleveland - Phoenix 115:120, Golden State - Philadelphia 116:96, Houston - Chicago 118:113, Indiana - LA Lakers 116:124 po prodl., Memphis - Toronto 113:126, Milwaukee - Detroit 114:93, Minnesota - Miami 113:101, New Orleans - Washington 127:102 (za domácí Satoranský 4 body, 5 asistencí, 2 doskoky), Oklahoma City - Utah 104:110, Orlando - Charlotte 99:106, Sacramento - Portland 125:121, San Antonio - Atlanta 106:124.