Satoranský i Krejčí nastoupili v NBA v základu, oba jejich celky ale zápasy prohrály

Tomáš Satoranský doma s Washingtonem podlehl New Yorku 92:114 a za 20 minut hry zaznamenal osm asistencí, čtyři body a dva doskoky. Oklahoma s Vítem Krejčím prohrála v Los Angeles s Lakers 101:120 a český reprezentant si připsal za 43 a půl minuty devět doskočených míčů, šest bodů a dvě finální přihrávky.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | Zdroj: Reuters

Wizards úvodní čtvrtinu v posledním domácím duelu sezony vyhráli 31:23, Knicks ale následující dvě ovládli 71:41 a bylo po utkání.

Denver míří do play off NBA, klíčové vítězství nad Memphisem řídil s obvazem hlavy rekordman Jokić

Washington proměnil pouze devět z 28 trojek, ztratil 22 míčů, z toho Satoranský tři, a v útoku doskočil jen dvakrát, zatímco hosté desetkrát. Knicks nasbírali 27 asistencí a proměnili 16 trojek.

„V posledních utkáních máme problémy ubránit perimetr. Přijde mi, jako bychom ke střelcům nechtěli přistupovat,“ řekl zklamaný trenér Wizards Wes Unseld.

Nejlepším střelcem zápasu byl Obi Toppin s 35 body, Wizards táhl s 21 body japonský křídelní hráč Rui Hačimura.

Sestřih ze zápasu New York Knicks - Washington Wizards:

Thunder na palubovce Lakers vyslali do zápasu pouze šest hráčů, a tak Krejčí odehrál přes 43 minut, dosud nejvíc v zámořské kariéře. Domácí vyhráli přesto, že jim chyběli LeBron James, Anthony Davis, Carmelo Anthony i Russell Westbrook.

Krejčí na pozici číslo dvě zaznamenal osm obranných doskoků a jeden útočný, stihl také po jednom zisku nebo bloku. Opět se mu nicméně nedařilo střelecky: ze tří trojek neproměnil ani jednu a celkem trefil pouze dvě střely ze sedmi. Tahounem Thunder byl s 27 body a 16 doskoky Jaylen Hoard, lídrem Lakers byl s 21 body Stanley Johnson.

Nejlepší celek ligy Phoenix si opět vylepšil klubové maximum. Proti domácímu Utahu prohrával až o 17 bodů, ale po triumfu 111:105 si připsal 64. vítězství v tomto ročníku. Klíčová byla poslední čtvrtina zápasu, v níž Jazz netrefili koš sedm minut a Suns je přehráli jasně 36:13.

Střelecky zářil především autor 33 bodů Devin Booker, sekundoval mu Deandre Ayton s 19 body a 10 doskoky. Utah, který prohrál už šestnáctý zápas, v němž vedl dvouciferným rozdílem, táhl chorvatský střelec Bojan Bogdanovič s 21 body.

Na sedmou příčku Ve Východní konferenci, která může být klíčová v předkole play off, se po výhře 118:107 proti Clevelandu vyšplhal Brooklyn. K úspěchu Nets přispěl Kevin Durant 36 body, v dresu Cavaliers dal 31 bodů Darius Garland. „Dostali jsme úder a odpověděli jsme. To se mi líbilo,“ uvedl Durant, jehož celek poslední část ovládl 35:19.

Poprvé od roku 2011 si domácí prostředí pro první kolo play off pojistil Dallas, který porazil Portland 128:78. Spolehnout se mohl na Luku Dončiče, autora 39 bodů, 11 doskoků a sedmi asistencí. Triumfem 113:109 nad Atlantou si první příčku ve Východní konferenci pojistilo Miami.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Cleveland 118:107, Chicago - Charlotte 117:133, Dallas - Portland 128:78, Detroit - Milwaukee 101:131, LA Lakers - Oklahoma City 120:101 (za hosty Krejčí 6 bodů, 9 doskoků, 2 asistence), Miami - Atlanta 113:109, Toronto - Houston 117:115, Utah - Phoenix 105:111, Washington - New York 92:114 (za domácí Satoranský 4 body, 2 doskoky, 8 asistencí).