Nejlepší nahrávač světa, smečař skákající metr nad síť. Volejbalisty čeká silný tým Francie

Čeští volejbalisté mají na mistrovství Evropy volný den. Po porážce s Itálií odletěli ze Štětína do Katovic, kde se zítra pokusí zaskočit Francii. V týmu obhájců evropského titulu hraje aktuálně nejlepší smečař světa.

Katovice/Polsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská volejbalová reprezentace | Zdroj: www.cev.lu

Earvin N'Gapeth, francouzský smečař s kamerunskými kořeny, létá hodně vysoko. Jeho smečařský dosah je 358 centimetrů. Do míče tak buší víc než metr nad horním okrajem sítě. Tým Francie to ale není jenom smečař s kamerunskými kořeny.

Čeští volejbalisté prohráli na ME s Itálií, do osmifinále však přesto postoupili

Číst článek

„Mají ve svém středu několik nejlepších hráčů v Evropě nebo na světě, je to neuvěřitelně těžký soupeř. Hrají neuvěřitelně technický a rychlý volejbal, mají nejlepšího nahrávače světa, takže to lehké rozhodně nebude,“ připomněl manažer Jakub Novotný bleskurychlé nahrávky Tognuttiho.

Sám manažer reprezentace jako hráč patřil k nezlomným bojovníkům. Na kurtu by raději vypustil duši, než by prohrál. Jsou ale vůbec Francouzi pro současnou českou reprezentaci soupeřem k poražení?

„Nesnáším prohrávání, takže řeknu, že každý je k poražení, ale když budou Tognutti a N'Gapeth, tak to lehké rozhodně nebude,“ tuší Novotný.

Odjezd v půl šesté ráno

Hráči se letecky přesunuli ze Štětína do Katovic. Nepříjemný byl po nočním návratu ze zápasu s Itálií start z hotelu už v půl šesté ráno. První kroky volejbalistů směřovaly do postelí. Koordinátor reprezentací Jiří Popelka spěchal do prostorné haly Spodek.

„Sám jsem tu několikrát hrál. Sice je starší, ale je pěkná. I Polsko tu hrálo při MS semifinále a finále, to je důkaz, že Poláci mají tu halu rádi a dávají sem pěkné zápasy. Jsem věčný optimista, tak věřím, že můžeme mít dobrý den a může se nám podařit Francii porazit,“ věří Popelka.

Zápas proti Francii začne v Katovicích ve středu v půl deváté večer.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme