Největší zodpovědnost je na mně, uvědomuje si před ME Satoranský

Jednu ze čtyř základních skupin evropského šampionátu basketbalistů hostí rumunská Kluž a právě tady, v hale Polyvalent, se Češi budou rvát o splnění svého cíle - tím je postup do play-off.

Kluž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší českou hvězdou na ME je Tomáš Satoranský

Největší českou hvězdou na ME je Tomáš Satoranský | Zdroj: ČTK

Byl jsem mile překvapený, jaká je tady organizace. Krásná hala, super hotel, na nic si nemůžeme stěžovat,“ říká Radiožurnálu reprezentační rozehrávač Tomáš Satoranský, který ve Washingtonu dostal pár informací i od rumunské basketbalové legendy Gheorghe Muresana - jednoho z nejvyšších hráčů NBA v historii.

Když jsem hráli se San Antoniem, proti Pau Gasolovi, tak jsme se s ním pak oba sešli. Popřál nám hodně štěstí, věděl, že budeme ve stejné skupině. O Kluži nám vyprávěl, že je to basketbalové město a fanoušci nás tu budou milovat.“

A právě zápasem s domácím týmem Češi v pátek do turnaje vstoupí. V pětadvaceti letech je Satoranský jedním z nejzkušenějších hráčů mladého a hodně obměněného výběru kouče Ginzburga a co se týče jména, to jeho je teď ve světě basketbalu nejzvučnější.

Zodpovědnosti se dvoumetrový rodák z Prahy nezříká, a při neúčasti Jana Veselého bude právě on pod největším tlakem.

„Největší zodpovědnost samozřejmě leží na mně, z téhle strany to pro mě bude nejtěžší turnaj. Bude hodně záviset na tom, jak se s tím vypořádám, určitě budu muset hrát líp než v přípravě. Moje hra nebyla taková, jaká v nároďáku bývala,“ líčí Satoranský.

Kvůli lehkému svalovému zranění musel Satoranský navíc vynechat generálku v Lotyšsku, s fyzioterapeutem Wizards dal ale mezitím své zdraví do pořádku a je připraven na velkou porci minut. A snad také na stále větší pozornost soupeřů.

„Týmy mě hodně chtějí dostat od balonu, zdvojují mě nebo na mě hrají osobku. Myslím, že je to kvůli tomu, že jsem hráč NBA – Španělé tady mají osm hráčů z NBA a je svátek proti nim hrát, vidět jakým stylem hrají a jak skvělí to jsou hráči,“ přiznává Tomáš Satoranský.

Ten právě na jihu Evropy - v Seville a pak Barceloně - basketbalově rostl, než před rokem odešel do zámoří. A právě na sobotní souboj se Španělskem, obhájcem titulu a opět hlavním favoritem na vítězství, se nejvíce těší.

Jakub Kanta, jap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme