Německý pilot formule 1 Vettel slavil před třicítkou více mistrovských titulů než rekordman Schumacher

Podobně jako Michael Schumacher pochází z Německa a i on si v mládí zamiloval pocit, který zažijete jen na závodních okruzích. Sebastian Vettel začínal dokonce na stejné motokárové dráze jako jeho velký vzor, v dětství od něj přebral i první trofej a dnes je ve formuli 1 také největším vyzyvatelem Schumacherových rekordů. Sebastian Vettel slaví v pondělí třicáté narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý pilot F1 Sebastian Vettel | Zdroj: Reuters

Necelé dva roky zpátky zapěl vše nejlepší do vysílačky Sebastian Vettel  svému inženýrovi přímo z monopostu na trati. A známou melodii v italském provedení si teď ve Ferrari vyslechne sám německý šampion. Jako Michael Schumacher i jeho mladší krajan kývl v těch nejlepších letech kariéry na nabídku stáje z Maranella.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sebastian Vettel slaví 30. narozeniny.

„Když jsem začínal s motokárami, Michael vyhrál svůj první šampionát. Oba jsme navíc Němci, takže od té doby jsem k Michaelovi vzhlížel. Podrobně jsem pak sledoval jeho kroky, když přešel k Ferrari a pomohl z něj udělat znovu vítězný tým. Jakoby se uzavřel kruh, když teď za Ferrari jezdím já. Splnil se mi sen.“

Stejně jako jeho velký vzor a později i přítel, také Vettel přestoupil k Ferrari v době, kdy rudé vozy za konkurencí zaostávaly. Všechny čtyři mistrovské tituly ve formuli 1 stihl mladší z obou Němců před podpisem s italskou stájí a k pátému má nejblíže letos.  Schumacher, rekordman této nejprestižnější statistiky, jich má sedm, z pěti se ale radoval až po třicítce. Ale víc než na dostihy na dálku myslí Vettel  na Schumacherův boj s následky nehody na lyžích, kvůli které je už přes tři roky upoután na lůžku.

„Je těžké překonat Michaelovy rekordy, jak z dráhy, tak i mimo ni. Michael mi v začátcích hodně radil, já trpělivě poslouchal a teď z toho těžím. Je skvělým společníkem, velkým rekordmanem a postrádáme ho. Od té nehody se už několik let nepohybuje v motoristickém světě, já na něj hodně myslím a věřím, že i ostatní,“ říkal letos v lednu Sebastian Vettel na adresu svého zatím stále úspěšnějšího krajana, se kterým ho od minulého víkendu pojí další srovnání. 

Při červnové Velké ceně v Baku najel Vettel se svým monopostem do vozu Lewise Hamiltona a hrozil mu i zákaz závodění. Mezinárodní automobilová federace (FIA) však pilota dodatečně nepotrestá, jak oznámila na pondělním zasedání. Vettelovi pomohla omluva a příslib, že se příštích dvanácti měsících podílí na spolupráci s FIA při různých vzdělávacích programech. Schumacher před téměř 20 lety ještě tvrději atakoval Jacquesa Villeneuve, což odnesl diskvalifikací a navíc tehdy svému kanadskému soupeři definitivně podlehl v boji o titul.

Marek Augustin, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme