Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších v Limě, říká Klymčiwův mechanik Veselý

Závodník Ondřej Klymčiw, který vážně havaroval při letošním ročníku Rallye Dakar, zůstává v umělém spánku. Je v péči lékařů v peruánské Limě a zatím nepodstoupil žádnou operaci. S jedním z členů jeho týmu Davidem Veselým, který byl za Ondřejem v nemocnici, si povídal dakarský reportér Jan Říha.

Arequipa/Peru Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutní jezdci Klymčiwova týmu připravují zázemí pro servis. | Foto: Jan Říha

Jaké jsou zprávy z nemocnice?
Leží už třetí den v umělém spánku, lékaři ho v něm udržují záměrně, protože má zhmožděné plíce a frakturu dvou obratlů. Zdravotní stav je stabilizovaný, není v přímém ohrožení života a veškeré testy a výsledky se den ode dne lepší. Operace obratlů by v tuhle chvíli byla velice komplikovaná a nebyla by vůči Ondrovi šetrná.

Převezli ho původně do jedné peruánské nemocnice, kde lékaři rozhodli o transportu do Limy. Je ta nemocnice v Limě opravdu špičková?
Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších nemocnic v Limě. Je perfektně vybavená jak přístrojově, tak personálně.

Mluvilo se také o tom, kdy by mohla být operace. Dá se už odhadnout, jestli bude operace tady v Limě, nebo jestli proběhne v Česku?
Pravděpodobně by měla proběhnout tady v Limě.

Bude se tedy týkat těch dvou obratlů?
Přesně tak, musí dojít k fixaci těch dvou obratlů.

První informace po nehodě byly nepříjemné, mluvilo se o zranění hlavy. Jak se vyvíjel jeho zdravotní stav v péči lékařů v Limě?
Informace od pořadatelů i od lidí, kteří Ondrův pád viděli, byly kusé. Nejhorších tedy bylo pár hodin, než se nám podařilo dostat do Limy a promluvit si s lékaři. Naštěstí se nepotvrdily informace o vážném zranění hlavy a největším problémem je ta fraktura dvou obratlů.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme