'Ať neopakuje moje chyby.' Petr Koukal pomáhá svému nástupci, ale kariéru trenéra neplánuje

Bývalý badmintonista Petr Koukal už sice raketu v ruce nedrží denně, rok po ukončení kariéry se ale rozhodně nenudí. Udržuje svůj nadační fond STK pro chlapy, má v plánu absolvovat triatlonového Ironmana. Proto hubne, a na začátku týdne se alespoň na chvíli vrátil do známého prostředí. Na badmintonové mistrovství světa v Glasgow vyrazil jako dočasný trenér mladého reprezentanta Adama Mendreka.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Koukal | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Přiběhl jsem na pěkný badminton. Je to v rámci snahy nezplesnivět a aby tělo zůstalo pohromadě. Teď jsem se rok flákal, lenost je krásná věc, ale potřebuju motiv. Chvíli jsem měl 18 kilo nahoře, naměřil jsem 103. Navíc mě v tom Gábina podporuje, říká, že chce pořádného a velkého chlapa,“ řekl bývalý badmintonista Petr Koukal, když po svých přiběhl k hale v Glasgow na badmintonový turnaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Koukal po kariéře přibral až 18 kilo, části z nich se snažil zbavit i v Glasgow

Manželka, biatlonistka Gabriela Koukalová, tedy rozhodně nehlídá jídelníček svého muže, ale na první pohled byste na Koukalově vytáhlém těle stejně nenašli známky výrazně volnějšího režimu, navíc, když teď ještě elegantně vyskáče schody vedoucí ke vchodu do badmintonové haly.

Pět kurtů, na nich parádní hráčské výměny. Na tribuně spousta fanoušků z Malajsie a bohužel pár řad nad nimi už jen sedí Adam Mendrek, který tady na šampionátu vypadl už v 1. kole.

Ale z brzkého vyřazení nedělá tragédii, v jednadvaceti letech teprve sbírá zkušenosti, a příště by mohlo být, i díky Petru Koukalovi o něco veseleji.

Vzájemný souboj by byl vyrovnaný

„Jsem rád, že se mnou Petr jel na turnaj jako doprovod. Dodnes si pamatuji, jak mi jednou poslal dopis. Psal mi, že odlétá na soustředění a doufá, že s ním budu jezdit jako sparing partner. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ vysvětluje mladý badmintonista.

„Adam mi nabídnul, jestli bych s ním sem nejel. Rád jsem to přijmul, je pro mě fajn se po roce vrátit. Zároveň rád předám část svých zkušeností. Říkám, že se mu snažím ukazovat chyby, které jsem sám dělal, aby je nemusel opakovat,“ dodává nyní už bývalý hráč.

Naši nezávodí, tak přejeme Čechům. Za Koukalovou a spol. přijela do Koreje rodina Mongolů

Číst článek

A kdyby se teď oba postavili proti sobě na kurtu?. „Kdybych hrál s Petrem na turnaji a byl v téhle formě, bylo by to vyrovnané,“ říká Mendrek. „Tou formou myslí, že jsem tlustej, starej a naprosto nepohyblivej,“ skáče mu do řeči Koukal.

Tahle dvojice si evidentně moc dobře rozumí, ale zatím těžko odhadovat, jak nerozlučnou bude v příštích měsících a letech. Koukal si, jak sám říká, badmintonového cirkusu užil víc než dost, a zatím neví, jestli by dokázal být nadšeným trenérem na plný úvazek.

„Trenéřina je hrozné slovo a ještě horší slovo je hala. Teď si s Gábinou užívám venkovní prostředí. Všechny její závody a tréninky jsou na konci světa, ve slepé ulici do hor. Trenéřina mě neláká, ale předání zkušeností a networking rád komukoli předám,“ dodává alespoň dočasný trenér a mentor Petr Koukal.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme