Neporažený boxer proti hvězdě MMA. Souboj Mayweathera s McGregorem vydělá stamiliony dolarů

Souboj století. Takovou nálepku za uplynulých sto let dostalo několik boxerských zápasů - v noci na zítřek nás čeká další a hodně neobvyklý. Legendě tohoto sportu Američanu Floydu Mayweatherovi, který vyhrál všech svých 49 duelů profesionální kariéry, se postaví Ir Connor McGregor, superstar MMA, tedy smíšených bojových umění, ve kterých se používají i kopy a chvaty.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Floyd Mayweather Jr. a Conor McGregor při vážení | Zdroj: Reuters

„Budu bojovat podle boxerských pravidel, nehodlám do nich přidávat nic svého sportu. Beru je velmi vážně. Zničím tohohle chlápka v jeho vlastním sportu. Jsem na úplně úrovni než on,“ vyhlašoval outsider, ale zato mistr show a velkohubých prohlášení Connor McGregor.

To Floyd Mayweather vystupuje trochu umírněněji. „Connor McGregor má pekelně dobrou kariéru, je sakra dobrým bojovníkem, takže to nebude snadná bitva. Čekám krev pot a slzy.“

„Ale pamatuj Connore. Pacquiao dostal naloženo, Canelo dostal naloženo, Shane Mosley dostal naloženo. A všichni tihle chlapi půjdou do boxerské síně slávy. Takže se připrav, že stejně jako rány rozdáváš, musíš je umět i přijmout. To si pamatuj,“ dodal.

Hvězda stále populárnějšího MMA se postaví legendě boxu, to tu ještě nebylo a právě to zápas tak dobře prodává.

„Celý zápas je třeba brát jako showbusiness se vším dobrým i špatným. Je to souboj dvou různých sportů, které k sobě mají blízko, ale pořád to jsou různé sporty,“ upozorňuje marketingový expert a boxerský fanoušek Tomáš Janča.

Zajímavé jsou i příběhy obou bojovníků. Connor McGregor ještě před několika lety pobíral podporu v nezaměstnanosti, dnes je globální hvězdou. „Je to dobrý MMA zápasník, ale je neuvěřitelně výřečný a pohotový. Jeho mediální projevy jsou zajímavější než zápasy jiných,“ usmívá se boxerský fanoušek.

Floyd Mayweather nikdy nebyl v ringu poražen a rozděluje společnost. Říká, že mu stačí, když ho půlka bude mít ráda a půlka bude nenávidět a jen bude kupovat jeho zápasy.

Zápas s Pacquaiem byl rozčarováním

Zápas McGregora s Mayweatherem se má vysílat až ve dvou stech zemích a očekává se útok na rekord v množství vydělaných peněz. Ten zatím drží jiný souboj Mayweathera s Pacquaiem, který podle BBC vynesl 620 milionů dolarů.

„Mohlo by se to pohybovat v podobných částkách, možná se to těsně povede, možná těsně nepovede. Souboj s Pacquaiem byl hodně očekávaný, ale to jak dopadl, zanechalo takovou pachuť u fanoušků. Frustrace pak ovlivnila celý boxerský byznys,“ upozorňuje Janča.

Spousta boxerů, ať už zahraničních jako David Haye nebo českých v čele s Lukášem Konečným - se o souboji vyjádřila až pohrdavě. „Spousta boxerů si nesáhla na takové peníze, než na jaké si sáhne při svém debutu McGregor,“ vysvětluje Tomáš Janča.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme