České plavání šlape vodu. Plavci se vrací z mistrovství Evropy jen se třemi finálovými účastmi

Pouze tři čeští plavci bojovali na mistrovství Evropy v krátkém bazénu o medaile. Nezískali ani jednu, což je v součtu s finálovými účastmi nejhorší bilance českého plavání na takovém šampionátu za posledních osm let.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová | Foto: ČSPS - Martin Sidorjak

„Byla jsem naštvaná na sebe, na celé okolí. Prostě jsem tam jen šla rozbít bazén a vydat ze sebe vše, co šlo,“ říkala pro Radiožurnál Barbora Seemanová. Teprve sedmnáctiletá plavkyně skákala do vody s vervou, kterou velká část reprezentace postrádala. Kraulařka Seemanová zaplavala český rekord, ale to dokázali už jen dva další plavci.

'Všichni koukali jen na mě, úžasné.' Plavkyně Horská si užila první nástup mezi hvězdami

Číst článek

Naproti tomu zkušená Petra Chocová hned po první disciplíně šampionátu odletěla domů. „Mám pracovní a politické povinnosti, takže musím zpátky do České Lípy.“ I proto chyběla české štafetě elitní prsařka, se kterou by teoreticky bojovala o medaile. Tři finálové účasti za celé mistrovství je málo, minule v Izraeli jich bylo jedenáct.

„Nemohu být spokojený, protože vrcholový sport a reprezentace republiky je o útoku na medaile, o finálových účastech a těch tady moc nemáme,“ hodnotí šéftrenér reprezentace Vlastimír Perna, kterému udělala největší radost Simona Baumrtová, která byla pátá na znakařské stovce.

„V semifinále stovky jsem měla štěstí, že se mi podařilo postoupit. Na dvoustovce a na padesátce to štěstí už nebylo. Ale s umístěním i s časy jsem spokojená,“ usmívala se nejúspěšnější Češka na šampionátu Simona Baumrtová.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme