Nohy jsem měl určitě na lepší výsledek, uvědomuje si po etapě Zdeněk Štybar

Český cyklista dojel na 12. místě při čtrnácté etapě Tour de France. Ještě dva kilometry před cílem byl ale první. I proto ho promarněná příležitost na vítězství mrzí o to více. Po konci závodu s ním mluvil reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout.

Rodez / Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar se svým synem Lewisem | Foto: Matěj Tomíček

Hodně únavná etapa s tím, že jste se v závěru pokoušel o vítězství.

Myslím, že pozičně jsme tam byli dobře. Já jsem to začal zbytečně zepředu. Nohy jsem měl určitě na lepší výsledek, než jsem dojel. Takhle to prostě je.

Takže po taktické chybě v závěru jste naštvaný?

Trochu. Ale Phil (Philippe Gilbert-pozn. redakce) byl čtvrtý. Taky si myslím, že začal zbytečně brzo ale takový dojezd je vyloženě o nohách a kdo našetřil nejvíc sil v závěrečných deseti kilometrech. Matthews (Michael Matthews, vítěz 14. etapy-pozn. redakce) to jel perfektně a díky tomu vyhrál.

Daly se vůbec nějaké síly ušetřit? Zhruba 35 kilometrů před cíle se začalo hodně zrychlovat.

V podstatě posledních 30, 40 kilometrů se jelo. Thomas De Gendt byl ještě odjetý, měl minutu a půl. Věděli jsme, že bude těžké ho dojet. I když potom tam byla široká silnice proti větru. I tak v těchto etapách je to hodně nebezpečné.

Do žlutého se po 14. etapě Tour znovu obleče Chris Froome. Zdeněk Štybar dojel dvanáctý

Číst článek

Když se to všechno sečte, kolik sil sebrala ta zdánlivě lehká etapa? Nakonec určitě snadná nebyla.

Fyzicky to nebyla z nejtěžších ale spíš psychicky. Pořád foukalo z boku. Neustále jsme se tam tačili. Pořád to bylo jenom takové očekávání, kdo zaútočí. Bylo to hodně nervózní.

Říkal jste, že vám týmový lékař předepsal antibiotika. Jak se cítíte s ohledem právě na to?

Díky bohu jsem měl lepší den. I kvůli tomu mě mrzí, že výsledek nebyl takový, jaký jsem si přál.

Byla to poslední šance?

Poslední ještě ne. Ještě máme minimálně týden před sebou a šance tam jsou. Každá, která se ale nepovede, je obrovská škoda.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme