Basketbalisté Nymburka zvládli dramatický závěr proti Bambergu a přiblížili se vedoucímu Tenerife

Nymburští basketbalisté v Lize mistrů vyhráli na palubovce německého Bambergu 84:80 a upevnili si druhé místo ve skupině C. Český šampion přitom v utkání prohrával až o 12 bodů a v závěru otočil stav ze 78:80. Nejlepším střelcem utkání se stal s 20 body Vojtěch Hruban, jehož proměněný trestný hod 46 sekund před koncem byl nakonec vítězný.

Bamberg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání basketbalové Ligy mistrů mezi Bambergem a Nymburkem

Basketbalista Nymburka Petr Benda (ilustrační foto) | Foto: imago sportfotodienst/isslerimages via www.imago-images.de | Zdroj: ČTK

Nymburk ve druhém ze série tří vystoupení venku zabral po porážce na hřišti řeckého Peristeri 65:75 a připsal si šestou výhru z osmi utkání. Proti Bambergu navázal na vítězství z Prahy 91:71. Další duel čeká Nymburk za týden v Turecku proti Gaziantepu.

‚NBA? Na takové věci už jsem starý.‘ Hruban chce živit české basketbalové nadšení v dresu Nymburka

Vstup do utkání se hostům nevydařil a po třech a půl minutách prohrávali 2:11. Na konci první čtvrtiny Nymburk snížil na rozdíl tří bodů, ale nástup do druhé desetiminutovky opět vyšel Bambergu a vedl 34:22. Středočeši dokázali před poločasem jít poprvé do vedení 44:43 díky smeči Zacha Hankinse.

Přestože šli do pauzy se ztrátou bodu, po ní se dostali dvakrát i do sedmibodového vedení. Jenže Bamberg odpověděl a vedl až 71:61. Poslední čtvrtina ale patřila Nymburku. A přestože domácí dvě minuty před koncem ještě získali vedení 79:76, zápas nevyhráli. Po třech klíčových bodech si v dramatické koncovce připsali Deishuan Booker a Hruban.

Basketbalová Liga mistrů - 8. kolo:
Skupina C:
Brose Bamberg - ERA Nymburk 80:84 (24:18, 45:44, 71:64)
Nejvíce bodů: Sengfelder 17, Olinde 13, Lee 11 - Hruban 20, Booker a Hankins po 14, Dalton 13. Fauly: 21:18. Trestné hody: 20/16 - 25/18. Trojky: 10:8. Doskoky: 35:37.

Nižnij Novgorod - Tenerife 75:72.