Sport a rocková hudba. Český rozhlas spustí před olympiádou novou stanici

Český rozhlas spustí v první polovině roku novou sportovní stanici s pracovním názvem Radiožurnál Sport. Vysílat bude v digitálním standardu DAB+. Roční náklady na její provoz se podle prvních propočtů budou pohybovat kolem 11 až 13 milionů korun. Ve středu to řekl generální ředitel René Zavoral.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Nyč, František Kuna, Petr Kadeřábek, sport ČRo | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Půjde o plnohodnotnou stanici. Její spuštění plánujeme před letní olympiádou v Japonsku. Vysílání budou zajišťovat stávající redaktoři naší silné sportovní redakce,“ uvedl Zavoral.

S mikrofonem za hokejem na Radiožurnálu nekončí, mění se jeho formát

Číst článek

Zprávy a sportovní přenosy bude doprovázet převážně rocková hudba. Do budoucna rozhlas uvažuje například o vytvoření stanice pro posluchače vyššího věku nebo zábavní stanici využívající pořady z archivu Českého rozhlasu.

Rozhlas chce využít toho, že pokrytí digitálním vysíláním stoupne v prvním pololetí na jaře z loňských 80 procent na 95 procent populace. Vylepšení signálu se dočkají posluchači zejména v okolí Jeseníků, v Pardubickém kraji, na Vysočině, v jižní části středních Čech, v Sušici a okolí a na Liberecku.

„V letošním roce se chceme zaměřit více na osvětu ohledně digitálního vysílání a také podporu digitálních přijímačů. Jednáme například s automobilkami nebo s obchodními řetězci,“ uvedl.

mujRozhlas

Právě využití rozhlasových digitálních přijímačů v autech je podle Zavorala klíčové. Pomoci by mohla nová legislativa Evropské unie, která digitální rádia zavádí do nových aut. Například nová Škoda Octavia je DAB přijímačem vybavená již v základní výbavě.

Co to pískáš! Pravidla ledního hokeje přehledně od sporťáků Radiožurnálu

Číst článek

Rozhlas letos plánuje spuštění osvětové kampaně o používání vysílání DAB+ a nabídky digitálních přijímačů. Následovat by měla druhá vlna, která bude propagovat novou sportovní digitální stanici, ale i stávající stanice, jako jsou Wave a Junior.

Český rozhlas bude letos také dál rozvíjet webový portál mujRozhlas, který nabízí kompletní audiotéku rozhlasu. Letos by se měl rozšířit například o vyhledávání. Modernizován bude i zpravodajský server iROZHLAS.cz a rozšířit by se měla nabídka podcastů.

Český rozhlas provozuje 23 stanic, z toho devět celoplošných, kam patří například Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur či Rádio Wave. Regionální stanice vysílají ve všech krajích České republiky. Zpravodajský Radiožurnál je s 927 000 posluchači denně druhým nejposlouchanějším rádiem na trhu po soukromém Impulsu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme