První česká medaile. Veronika Vítková má bronz ze sprintu, vyhrála Němka Dahlmeierová

Česko má první medaili z olympijských her v Pchjongčchangu. Biatlonistka Veronika Vítková skončila třetí ve sprintu na 7,5 kilometru. Díky bezchybné střelbě vyhrála Němka Laura Dahlmeierová. Skvěle zajela také Markéta Davidová.

Pchjongčchang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková nad hlavami českého týmu | Zdroj: Reuters

Veronika Vítková se dočkala své první individuální medaile na olympijských hrách. Při sprintu v Pchjongčchangu jí k tomu pomohl velmi rychlý běh a až na jednu výjimku bezchybná střelba. V cíli sprintu na 7,5 kilometru získala bronz.

První česká medaile. Veronika Vítková má bronz ze sprintu, vyhrála Němka Dahlmeierová

Číst článek

„Pro celý biatlon je to paráda. Ač jsme se tomu trošku bránili, tak tlak tu byl, všichni čekali od biatlonu, že nějaké medaile přiveze. A když se povedlo medaili udělat, spadne z nás ta povinnost,“ řekl Radiožurnálu šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.  

Rodačka z Vrchlabí zvládla první střelbu čistě a od začátku se pohybovala na předních příčkách, při druhé položce zkazila jednu ránu a musela na trestné kolo. V tu chvíli byla medaile v ohrožení, navíc když ztratila drobný náskok na nakonec druhou Norku Olsbuovou, na kterou ztratila 1,6 sekundy.

Pro své první individuální olympijské zlato si mezitím jela Němka Laura Dalhmeierová, která byla jako jediná z elitní desítky na střelnici bezchybná, Vítková klesla na třetí příčku a musela čekat.

Její výsledek závisel na střelbě dvou Italek. Laura Vittozziová i Dorothea Wiererová ale vestoje chybovaly a propadly se. Žádná z dalších závodnic už bronz Veroniky Vítkové ohrozit nemohla.

Skvěle zajela sprint i Markéta Davidová, která udělala na střelnici také pouze jednu chybu, a po druhé střelbě dokonce atakovala elitní desítku. V posledním okruhu ale zpomalila a skončila 15. 

Ve třetí desítce doběhla rovněž s jednou chybou Jessica Jislová, závod se běžecky ani střelecky nepovedl Evě Puskarčíkové, které skončila až v páté desítce. 

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu:
Biatlon:
Ženy - sprint (7,5 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 21:06,2 (0 trest. okruhů), 2. Olsbuová (Nor.) -24,2 (1), 3. Vítková (ČR) -25,8 (1), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -33,1 (1), 5. Hinzová (Něm.) -40,3 (1), 6. Vittozziová (It.) -40,5 (1), 7. Öbergová (Švéd.) -40,8 (1), 8. Cadurischová (Švýc.) -45,5 (1), 9. Domračevová (Běl.) -46,2 (2), 10. Braisazová (Fr.) -47,9 (2), ...15. Davidová -57,1 (1), 23. Jislová -1:22,9 (1), 43. Puskarčíková (všechny ČR) -2:13,6 (3).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme