Biker Cink se po pěti letech se vrátil na stupně vítězů ve Světovém poháru. V Leogangu byl druhý

Ondřej Cink se po pěti letech vrátil na stupně vítězů v závodě Světového poháru horských kol. Nejlepší český biker dojel v rakouském Leogangu v cross country druhý, stejně jako v pátečním short tracku za Švýcarem Mathiasem Flückigerem.

Leogang (Aktualizováno: 16:57 13. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink

Ondřej Cink | Zdroj: Profimedia

Třicetiletý Cink potvrdil v olympijské sezoně výbornou formu, po čtvrtých místech z Albstadtu a Nového Města na Moravě dosáhl ve třetím dílu Světového poháru na pódiové umístění.

Na stupně vítězů se člen týmu Kross Orlen dostal poprvé od závodu v andorrském Vallnordu v roce 2016. Po nedělním závodě má na kontě mezi elitou tři druhé pozice a jednu třetí.

Cyklista Štybar se po pauze vrátil do pelotonu, v závodě ale upadl a přivodil si drobné zlomeniny

O první vítězství v kariéře bojoval Cink stejně jako v pátečním krátkém závodu s Flückigerem, s nímž jel dlouho ve dvojici. Švýcar českému bikerovi nastoupil v pátém ze šesti okruhů a vytvořil si rozhodující náskok, jenž v cíli činil 14 sekund. Třetí skončil s odstupem 45 sekund na vítěze Novozélanďan Anton Cooper.

Cink se díky dvěma druhým místům v Leogangu posunul na průběžné druhé místo ve Světovém poháru, který vede s náskokem 140 bodů Flückiger. Dalším českým reprezentantům závod nevyšel, nejlepší z nich Jan Škarnitzl obsadil 48. pozici.

Ženskému seriálu stále neohroženě vládne Francouzka Loana Lecomteová, jež s obřím náskokem 1.48 minuty před Švédkou Jenny Rissvedsovou vyhrála i třetí závod v sezoně. Nejlepší Češka Jitka Čábelická byla čtyřiadvacátá.

Olympijskou generálku obstará o prvním červencovém víkendu závod ve francouzském Les Gets.

Závod SP v cross country horských kol v Leogangu (Rakousko):

Muži: 1. M. Flückiger (Švýc.) 1:15:50, 2. Cink (ČR) -14, 3. Cooper (N. Zél.) -45, 4. Griot (Fr.) -1:26, 5. Dascalu (Rum.) -1:27, 6. Litscher (Švýc.) -1:28, ...48. Škarnitzl -6:54, 60. Vastl -8:30, 71. Kobes -9:43, 76. Jelínek -10:39, 101. Vobecký (všichni ČR) -3 kola.
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. M. Flückiger 794, 2. Cink 654, 3. Koretzky (Fr.) 623, 4. M. Van der Poel (Niz.) 570, 5. Cooper 570, 6. Schurter (Švýc.) 544, ...46. Škarnitzl 86, 68. Vastl 25.
Ženy: 1. Lecomteová (Fr.) 1:17:03, 2. Rissvedsová (Švéd.) -1:48, 3. Stiggerová (Rak.) -1:50, 4. Neffová (Švýc.) -2:02, 5. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -2:30, 6. Richardsová (Brit.) -2:42, ...24. Čábelická -7:32, 36. Štěpánová -9:57, 48. Tvarůžková (všechny ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Lecomteová 1045, 2. Ferrandová-Prévotová 680, 3. Battenová (USA) 669, 4. McConnellová (Austr.) 544, 5. Indergandová (Švýc.) 533, 6. Rissvedsová 500, ...27. Čábelická 183, 54. Tvarůžková 68, 55. Štěpánová 65.