Jsou příkladem, ocenil premiér Fiala mistry světa Perušiče se Schweinerem. Gratuloval i prezident

Mistři světa v plážovém volejbale Ondřej Perušič a David Schweiner vyměnili na čas sportovní oblečení za společenské. Místo na kurt se vypravili třeba za prezidentem České republiky Petrem Pavlem nebo předsedou vlády Petrem Fialou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner převzali ocenění od premiéra Petra Fialy

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner převzali ocenění od premiéra Petra Fialy | Foto: Radek Vebr | Zdroj: Profimedia

„Je krásné, že i když Česká republika žádné přímořské pláže nemá, tak je schopná být tak úspěšná, že tu máme i mistry světa,“ vyzdvihl předseda vlády Fiala zároveň i to, že jsou příkladem pro mladé lidi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkali plážoví volejbalisté Ondřej Perušiš a David Schweiner na ocenění od předsedy vlády a prezidenta České republiky

„Při sportu myslí i na vzdělání, na celkový rozvoj osobnosti a i v tomto jsou příkladem. Ukazují, že lze spojit sport se vzděláním a být nejlepší na světě,“ dodal premiér.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner poděkovali za pozvání a státní podporu, bez které by podle svých slov takových výsledků nedosáhli.

„Sny končily u toho, že bychom se sem dostali možná tak na exkurzi jako veřejnost. Je to pocit zadostiučinění,“ přiznal Schweiner.

Slova prezidenta

Nechyběli ani v míčovně Pražského hradu, kde se účastnili slavnostního podpisu přihlášky České republiky na olympijské hry v Paříži. Pravicí si potřásli i s prezidentem Petrem Pavlem.

„Chtěl bych vám všem, kteří se budete her účastnit, ať už jako sportovci, nebo součást týmů, popřát hodně úspěchů, vytrvalosti a samozřejmě fair play, protože o tom by olympijské hry měly být především,“ řekl prezident Petr Pavel.

„Je pro nás velká čest účastnit se akce, na které je přítomen pan prezident, ale na takovém místě, které má nejen státní, ale i sportovní symboliku,“ dodal Perušič.

Mikuláš Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme