Ondřej Synek pojede finále o šesté světové zlato, dvojskif a dvojka bez kormidelníka nepostoupily

Český skifař Ondřej Synek postoupil ze semifinále a bude usilovat o své šesté zlato z mistrovství světa. Naopak jenom finále B pojedou dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem a dvojskif ve složení Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová.

Plovdiv/Bulharsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic i dvojskif Jitka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadily v semifinále 5. místo a čeká je start ve finále B.

Start ve finále absolvovala párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč a v neolympijské disciplíně dojela šestá. Do cíle dojeli s odstupem více než osmi sekund za vítěznými Němci.

Pětatřicetiletý Synek v Bulharsku vyhrál i třetí jízdu, ve které se představil. Po většinu trati sice bojoval o první místo s Oliverem Zeidlerem z Německa, ale v závěrečné čtvrtině mu odjel a do cíle dojel ve volném tempu s náskokem více než jedné sekundy.

Antošová s Fleissnerovou měly závod dobře rozjetý. V polovině trati byly první, na metě 1500 metrů druhé, ale v závěru postupovou pozici neudržely a klesly na páté místo. Na velké akci si tak na finálovou účast musí ještě rok počkat.

Podrazil s Helešicem se dlouho drželi na postupovém třetím místě, krátce před metou 1500 metrů je však předjeli Španělé Javier García, Jaime Canalejo a později i chorvatská dvojice Miloš Vasić, Nenad Bedik.

Česká posádka, která letos ovládla hodnocení Světového poháru, nakonec dojela až pátá. Závěr závodu však svěřenci trenéra Milana Dolečka zřejmě vypustili.

Jakub Podrazil a Lukáš Helešic v semifinále světového šampionátu | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme