Pátá porážka v řadě v Lize mistrů pro basketbalisty Opavy. Na své palubovce podlehli Tenerife

Basketbalisté Opavy prohráli v Lize mistrů popáté za sebou, v 6. kole doma podlehli lídrovi skupiny B Tenerife 70:92. Slezané zůstali na posledním místě v tabulce, zatímco španělský celek je se šesti výhrami nadále stoprocentní.

Opava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi basketbalisty Opavy a Tenefife. Zleva Radovan Kouřil a Nicolas Brussino | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Domácím chyběly zraněné opory Václav Bujnoch, Rostislav Dragoun a Filip Zbránek, přesto drželi s velkým favoritem krok celý první poločas.

Basketbalisté Nymburku podlehli v Lize mistrů Hapoelu Jeruzalém, ve skupině zůstává poslední

Předváděli možná nejlepší výkon v dosavadním průběhu skupiny, kterému chyběla jen přesnější střelba. Hráči soupeře chvílemi dělali podrážděná gesta.

V poločasové přestávce se ale hosté uklidnili a do druhé půle vstoupili šňůrou 11:0, díky níž odskočili na rozdíl 19 bodů a rozhodli. Opava v oslabené sestavě neměla síly na zvrat.

Tým z Kanárských ostrovů zvýšil až na rozdíl 30 bodů a v klidu si došel pro další výhru.
Nejlepším střelcem Opavy byl se 14 body Luděk Jurečka, který trefil všechny čtyři pokusy za tři body.

Jinak ale domácí stříleli jen s úspěšností 38 procent oproti soupeřovým 56. Opavě nepomohlo ani to, že soupeře přeskákala na útočném doskoku 17:10.