Operace se povedla, Ondra je bez komplikací, raduje se Klymčiwův otec

Český závodník Ondřej Klymčiw, který si při pádu na Rallye Dakar zlomil tři obratle, se probral po operaci. V nemocnici v peruánské Limě je s ním manželka Tereza. Otec Ondřeje Josef Klymčiw sice pokračuje s týmem po trase Rallye Dakar, ale má z nemocnice přesné zprávy o aktuálním zdravotním stavu svého syna.

Belén/Argentina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw | Zdroj: http://www.ondrejklymciw.cz/

„Dostal jsem zprávu z nemocnice v téhle těžké chvilce. Ondra začal komunikovat, začal mluvit, je v pořádku,“ řekl Radiožurnálu Josef Klymčiw o zdravotním stavu svého syna Ondřeje.

Klymčiwův stav se zlepšuje. Motocyklista se probouzí z umělého spánku

Číst článek

Jak na tom aktuálně je?
Obratle jsou nějakým způsobem zfixované. Operace se povedla, byla dlouhá. Doktoři byli spokojení, Ondra je bez komplikací, takže si myslím, že všechno dobře dopadne a budeme se těšit na jeho návrat.

O návratu do Česka teprve rozhodne lékařské konzilium. Kdy se bude konat?
Konzilium bude rozhodovat zhruba 14 dní po operaci, takže ode dneška zhruba za deset dní. Předpokládaný návrat je dva, spíš tři týdny po operaci.

Jaká byla jeho první slova po probuzení?
Tereza (manželka Ondřeje Klymčiwa, pozn. red) tvrdila, že se ptal po mně a po mobilu. Nejsem si úplně jistý, ale myslím si, že se hlavně ptal po mobilu, až pak teprve po mně, jestli je všechno v pořádku. Ale to je úplně jedno, teď jsem šťastný.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme