Oproti ostatním se stále cítím slabý, říká judista Krpálek po bronzu z mistrovství Evropy

Po přestupu do hmotnostní kategorie nad sto kilogramů přetavil v medaili hned první účast na velké akci. Judista Lukáš Krpálek vybojoval ve Varšavě na mistrovství Evropy bronz. Své myšlenky ale už teď směřuje ke světovému šampionátu, který se na přelomu srpna a září bude konat v Budapešti. Před ním potřebuje nabrat více svalové hmoty.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

Z prvního cenného kovu ve vyšší váhové kategorii měl olympijský vítěz z Ria Lukáš Krpálek velkou radost. „Vážím si každé medaile. Nejdůležitější ale bude mistrovství světa, které pro mě bude obrovskou výzvou," přemítá šestadvacetiletý judista. V Budapešti by na přelomu srpna a září rád bojoval o nejvyšší příčky.

Evropský šampionát ale ukázal rodákovi z Jihlavy také rezervy, na kterých bude muset v následujících týdnech a měsících zapracovat. Podle toho také uzpůsobil svou přípravu. „Teď bude hlavně objemová. Potřebuji zesílit. Cítím, že jsem oproti ostatním pořád hodně slabý," přiznává Krpálek. Do mistrovství světa ho čeká více přípravy než závodů. Výjimkou bude snad jen Grand Prix v Číně.

Do psychické pohody mu pomohla rodina

V Asii jej rodina nepodpoří, ale ve Varšavě, kde se bojovalo o titul mistra Evropy, jeho manželka a syn nechyběli. Na českého judistu měla jejich přítomnost blahodárný účinek. Dokázal se díky nim v pravou chvíli odlehčit. Ani do Budapešti navíc není cesta dlouhá, takže s jejich přítomností bude moci počítat také na nejdůležitější akci sezony.

Především syn Antonín mu dělal velkou radost v době, kdy se Krpálek chystal ve Varšavě na opravy. „Rozcvičoval jsem se a do toho přišel, začal ťapat po žíněnce. Bylo to rozptýlení a zpestření," těšilo šestadvacetiletého Krpálka. Ten by měl být psychicky v pohodě. Do dvou měsíců by se mohl do podobné kondice dostat také fyzicky.

„Když mu to nejde, bývá třetí, a když mu to jde, tak vyhraje. Doufejme, že mu přípravu nezkomplikuje zranění," přeje si reprezentační trenér Petr Lacina. Z jeho slov vyplývá, že pokud příprava půjde podle představ Krpálka i kouče, měl by český judista i při větší konkurenci zabojovat o cenné kovy.

Petr Kadeřábek, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme