‚Záleží na vás, o kolik to bude delší.‘ Rozhlasová reportérka si vyzkoušela orientační běh

Přes 600 zájemců se v Milíčovském lese zúčastnilo veřejného tréninku a závodu v rámci Světového dne orientačního běhu. Mezi účastníky byla i rozhlasová reportérka Barbora Kovaříková, která si vyzkoušela jednu ze 12 různých výkonnostních kategorií.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Kovaříková (vlevo) při Světovém dni orientačního běhu | Foto: Jan Picek | Zdroj: Svaz orientačních sportů

Stačilo se registrovat, vzít si popis tratě a pak už se jen vydat na start. Trať kategorie P14 pro příchozí obsahovala šest kontrol a byla dlouhá dva kilometry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Kovaříková si orientační běh vyzkoušela na vlastní kůži

„Dva kilometry vzdušnou čarou, takže ve skutečnosti to může být delší. A záleží na vás, o kolik to bude delší,“ vysvětlila mi při prezenci jedna z organizátorek Světového dne orientačního běhu.

O pár minut později už jsem startovala. Za doprovodu Jana Picka ze Svazu orientačních sportů jsem si srovnala mapu na sever a vydala se k první kontrole.

Našla ji? Zvládla celou trať? A za jak dlouho by dva kilometry vzdušnou čarou uběhli reprezentanti v orientačním běhu? Poslechněte si reportáž přímo z pražského Milíčovského lesa.

Rozhlasová reportérka "lovila" nejen kontroly, ale i respondenty | Foto: Jan Picek

Barbora Kovaříková, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme