Ostatní plavali, on držel minutu ticha. Plavec uctil oběti z Barcelony navzdory pořadatelům

Pieta je víc než sportovní výsledek. Své přesvědčení ukázal v maďarské Budapešti Španělský plavec Fernando Álvarez. Pořadatelé veteránského mistrovství světa odmítli zorganizovat vzpomínku na oběti teroristických útoků z Barcelony, tak je výrazným gestem připomněl sám.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všichni ostatní skočili do bazénu, jen Fernando Álvarez držel minutu ticha

Všichni ostatní skočili do bazénu, jen Fernando Álvarez držel minutu ticha | Zdroj: licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic

„Řekli mi, že není možné držet minutu ticha, že se nesmí ztrácet čas. Tak jsem odstartoval o minutu později,“ vysvětlil novinářům v Budapešti španělský plavec Fernando Álvarez.

Do Maďarska plavecký veterán přijel, aby se zúčastnil mistrovství světa kategorie masters. Důležitější než jeho vlastní výkon ale pro něj bylo uctění památky obětí teroristického útoku v Barceloně.

A tak si odhodlaný sedmdesátník z Cádizu stoupl na bloky a zatímco ostatní závodníci v rozplavbě na 200 metrů prsa skočili do vody, on zůstal stát. Čekal celých šedesát sekund, až pak začal svůj vlastní závod.

Skončil samozřejmě poslední a na postup nemohl Fernando Álvarez ani pomyslet. „Ale to mi nevadí. Cítím se, jako bych vyhrál všechny zlaté světa.“

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme