Ostrý start českých volejbalistek. Národní tým čeká na úvod mistrovství Evropy favorit ze Srbska

Souboj Davida s Goliášem čeká dnes české volejbalistky. Národní tým vyzve v prvním utkání na evropském šampionátu favoritky na medaili

Gandža (Ázerbájdžán) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalistka Helena Havelková | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„My známe jejich kvality a celý svět zná srbské kvality. Bude to těžké, ale mi v tom zápase nemůžeme nic ztratit. Můžeme jen překvapit a myslím, že je to naše výhoda. Můžeme si zkusit některé věci, uvidíme, jestli budou fungovat. Něco můžeme využít i v přípravě na sobotní zápas s Belgií,“ říká Radiožurnálu realisticky nahrávačka české reprezentace Pavla Vincourová.

Smečařka Kojdová chce na mistrovství Evropy napodobit muže. Obrovský výskok má v genech

Číst článek

Srbky sbírají medaile z velkých akcí, jak na běžícím pásu. Na olympijských hrách v Riu prohrály až ve finále, na minulém evropském šampionátu získaly bronz. Vybrat ze sestavy Srbska pouze jednu hvězdu, není vůbec jednoduché.

„Určitě Boskovič, jejich univerzálka“ zmínila blokařka Barbora Purchartová. „Ale oni mají na každém postu světovou hráčku. My půjdeme do zápasu naplno, budeme se snažit uhrát každý bod, jít po každém balonu, udělat maximum a třeba urvat nějaký ten set. Uvidíme, třeba když je potrápíme v koncovkách, může se potom stát cokoliv,“ věří česká blokařka. 

K tomu je ale potřeba ubránit hlavně již zmiňovanou Tijanu Boskovičovou. Teprve dvacetiletou univerzálku, která je nejúdernější silou Srbského týmu a možná největším talentem světového volejbalu.

„Uvidíme, třeba nebude mít svůj den a podaří se nám ji ubránit nebo odrazit na bloku, uvidíme,“ nechce spekulovat Pavla Vincourová. Zápas se Srbkami začne v Ganžu v 15 hodin českého času.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme