Úspěch českého parkuru. Anna Kellnerová s Nizozemcem Schröderem vyhráli prestižní závod v Miami Beach

Jezdci Anna Kellnerová a Nizozemec Gerco Schröder reprezentující český Prague Lions zvítězili ve druhém kole světové série Global Champions League, které se uskutečnilo v Miami Beach. Česká reprezentantka s koněm Classicem nechybovala.

Miami Beach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Kellnerová a kůň Classic | Foto: Josef Malinovský/CET

„Je to úžasné. Nechci říct, že to nikdo nečekal, ale nastupovali jsme ze třetího místa. Skončit na pódiu a ještě k tomu vyhrát bylo naprosto neuvěřitelné,“ řekla 21letá Anna Kellnerová.

Další světová sportovní akce v Praze. O2 arena bude hostit světovou elitu v parkuru

Číst článek

Soutěž v Miami Beach byla rozdělena na dvě části. Kellnerová s Classicem v té úvodní nechybovali a jednobodovou penalizaci dostala pouze za překročení časového limitu. Její kolega, Nizozemec Gerco Schröder dostal pět trestných bodů. Po polovině závodu to stačilo na třetí místo.

V sobotním kole už byli oba zástupci Prague Lions bezchybní, opět dostali pouze po bodu za překročení časového limitu. Zato soupeři chybovali a česko-nizozemský pár mohl s pouhými osmi trestnými body slavit vítězství.

„Myslela jsem, že jsme skončili druzí, ale pak za mnou běželi, že jsme první. Ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo podařit! Byl to velký šok a neuvěřitelná radost. Je to asi největší úspěch, který s Classicem máme. Neuvěřitelné, naprosto senzační pocit,“ líčila Anna Kellnerová.

Třetí zastávkou Global Champions bude 20. - 22. dubna Šanghaj, kde Annu Kellnerovou doplní v pražském celku další Čech Aleš Opatrný a Belgičan Niels Bruynseels. Série vyvrcholí od 13. do 16. prosince v pražské o2 Areně, kde budou jezdci bojovat o dotaci téměř 12 milionů euro.

Anna Kellnerová a Gerco Schröder | Foto: Josef Malinovský/CET

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme