Českým parkuristům vyšla týmová soutěž na výbornou, v pražské Chuchli ovládli Pohár národů

Český parkurový tým zvítězil v Praze v Poháru národů. Triumf v olympijské disciplíně slavilo v druhém ročníku mezinárodních závodů kategorie CSIO3* Prague Cup ve Velké Chuchli kvarteto Ondřej Zvára, Kamil Papoušek, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný.

Praha (Aktualizováno: 20:17 7. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Zvára z ČR s koněm Cento Lano. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Češi figurovali po prvním kole na druhém místě za vedoucí Belgií, ale po druhém vyhráli s šesti trestnými body. Za nimi skončilo s osmi body Dánsko a Belgie klesla na třetí místo.

Češi si podle České televize připsali teprve třetí triumf v závodu Poháru národů po Budapešti 2014 a Linci 2015.

„Na olympiádě to bude ještě úplně jiný level, ale ukázali jsme, že máme dobrý tým a máme ještě Emmu, které se bohužel zranila kobyla. Je vidět, že když to bude tak pokračovat, koně budou zdraví, tak věřím tomu, že tam můžeme udělat dobrý výsledek a může to být úspěch pro Českou republiku,“ řekl Radiožurnálu Opatrný.

Parkurová soutěž týmů je i na programu olympijských her, na kterých se česká reprezentace představí po 85 letech. Tým se kvalifikoval loni dodatečně na úkor Ukrajiny.

Zlatá olympijská generálka! 🥇 Český parkurový tým na domácí půdě ovládl Pohár národů.

Gratulujeme, týme! 🔥

18:42 – 07. 05. 2021

42

CET Prague Cup, mezinárodní závody ve skokových soutěžích CSIO*3 - Pohár národů:

1. ČR (jezdec Zvára/kůň Cento Lano, Papoušek/Warness, Kellnerová/Catch Me If You Can Old, Opatrný/Forewer) 6, 2. Dánsko 8, 3. Belgie 9, 4. Irsko 11, 5. Japonsko 16, 6. Argentina 21.

mch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme