Cincibuch, Vetešník, Viktora, Kopáč. Česká párová čtyřka lehkých vah získala na mistrovství Evropy stříbro

Párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč získala stříbrné medaile na mistrovství Evropy ve veslování v Glasgow. Čeští reprezentanti nestačili jen na suverénní Italy a v neolympijské kategorii tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu v Račicích, kde skončili třetí. Před rokem se na zisku cenného kovu podíleli tři ze současné posádky, jen Jana Hájka nahradil nový veslovod Cincibuch.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah (archivní foto) | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Češi měli s ohledem na nízký počet přihlášených lodí od začátku jistou účast ve finále, v pátečním zkušebním závodu byli čtvrtí, v sobotu se jim ale dařilo lépe. V polovině trati byli ještě třetí, ale poté se posunuli na druhé místo a cílem projeli o více než sekundu dříve než bronzoví Nizozemci.

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek byl v semifinále šestý a v neděli je tak čeká finále B. To již absolvovala párová čtyřka Miroslava Topinková, Alena Schejbalová, Helena Hlasová, Lucie Heranová, dojely páté a skončily tak poslední.

Zlatou medaili z Račic budou ještě obhajovat Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu a ve finále se představí i čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Grabmüller.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme