Pětibojaři Polívka a Bilko jsou mistry Evropy. Na šampionátu v Minsku ovládli štafetu

Česká reprezentace moderních pětibojařů získala na mistrovství Evropy v Bělorusku první medaili. Ondřej Polívka a Martin Bilko ovládli štafetu především díky skvělému výkonu při šermu.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Polívka | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Na šermu skvělý výkon od obou. Z jedenácti zápasů, do kterých šli, neprohráli vůbec s nikým. Dali šest vítězství, pět remíz a žádnou porážku, což asi nepamatuju,“ řekl svazovému webu kouč moderních pětibojařů Jakub Kučera.

Právě šerm, druhá disciplína štafety moderních pětibojařů, vynesla českou dvojici do čela. Na první místo se posunuli z pátého místa po plavání a udrželi ho i přes drobné chyby v parkuru.

V závěrečné kombinované disciplíně, běhu a střelbě, pak navýšili třísekundový náskok. Do té doby druzí Rusové hodně kazili, naopak mocně dotahovali Francouzi. Jenže Martin Bilko jen jednou minul a do vítězného cíle dovel štafetu Polívka, který překonal problémy s achilovkou.

„Je to takový zážitek, který se hrozně špatně popisuje. To se musí zažít. Na nějaký takový úspěch jsem zase dost dlouho čekal, takže o to víc si toho považuju,“ řekl po slavnostním vyhlášení ještě s medailí na krku Ondřej Polívka. „Já jsem taky hodně šťastný, poprvé v životě mám zlato z takhle velké akce. A stát tam a poslouchat hymnu, to je nepopsatelný,“ souhlasil Martin Bilko.

Pro Bilka úspěchem ve štafetě šampionát končí, Polívku naopak v pátek čeká start v individuální soutěži.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Minsku:

Muži - štafeta:

1. Polívka, Bilko (ČR) 1485, 2. Henrard, Casse (Fr.) 1482, 3. P. Dogue, M. Dogue (Něm.) 1481.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme