Pětistovku můžu rubat naplno, těší Dostála. Napravit chce sobotní bronzový neúspěch

Chtěli slyšet českou hymnu dvakrát. Na poprvé se nepodařilo, ale během posledního dne světového šampionátu rychlostních kanoistů v Račicích budou v neděli Josef Dostál a Martin Fuksa myslet na zlato znovu. Tentokrát na kratší pětistovce, na které se jim daří více.

Račice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál | Zdroj: ČTK

„Žádnou jsem ještě letos neprohrál, snad to potvrdím,“ věří v rozhovoru pro Radiožurnál kajakář Josef Dostál. „Pětistovku můžu rubat naplno, kilák musí mít člověk srovnaný v hlavě. Já jsem takový magor, že mi jde lépe pětistovka,“ směje se. Na kilometru bral bronz, který pro něj byl zatraceně málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Dostál a Martin Fuksa zabojují v sobotu v Račicích o medaile ze světového šampionátu kanoistů

I medaile může být prohra. „Doufám, že mě to pořádně nabudí. Jestli jsem byl nesnesitelný před sobotním finále, byl to asi slabý odvar oproti tomu, jaký budu v neděli,“ varuje Dostál. Nesnesitelnost v tomhle případě znamená, že před závodem je lepší na něj úplně nemluvit.

Za bronz se Dostál naštval sám na sebe a na poloviční trati se může pomstít. Kanoista Martin Fuksa zní klidněji. Také pětistovka je jeho oblíbená disciplína, ale na rozdíl od svého krajana se nezdá, že by před ní byl nesnesitelný.

„Už od juniorů mi tahle trať sedí. Nejsem před ní vystresovaný, protože vím, že ji umím jet. Škoda, že není na olympijských hrách,“ zoufá si Martin Fuksa. Olympijskou medaili z pětistovky v dohledné době mít nebude. Tu z mistrovství světa může lovit z kanálu v neděli kolem půl dvanácté, stejně jako Josef Dostál.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme