Americký plavec Dwyer dostal trest 20 měsíců za doping. Ukončil kariéru, protože by nestihl olympiádu

Dvojnásobný olympijský vítěz v plavání Conor Dwyer dostal za užití testosteronu zákaz startů na 20 měsíců. Třicetiletý Američan krátce po pátečním vynesení verdiktu oznámil, že končí kariéru.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký plavec Conor Dwyer s bronzovou olympijskou medailí z Ria z individuálního závodu na 200 metrů (foto ze srpna 2016) | Foto: David Gray | Zdroj: Reuters

Dwyer na olympiádě v Londýně i v Riu získal zlato v kraulových štafetách na 4x200 metrů, v nichž byli jeho kolegy i hvězdní plavci Michael Phelps a Ryan Lochte. Na individuální dvoustovce skončil v Riu třetí, na mistrovství světa vybojoval včetně krátkého bazénu deset medailí.

Loni na podzim byly tři Dwyerovy dopingové zkoušky pozitivní. Dvacetiměsíční trest se mu nyní začal počítat zpětně od 21. prosince, kdy byl provizorně suspendován. To pro něj znamenalo konec nadějí na další olympijskou účast.

Plavec marně argumentoval tím, že testosteron neužíval kvůli zvýšení výkonnosti, ale ze zdravotních důvodů. Nepomohlo mu ani to, že metodu konzultoval se sportovními lékaři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme